ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Dnes začal platit zákaz prodeje HHC

Prodejci s konopnými výrobky v Česku nabízejí výrazné slevy na produkty obsahující hexahydrokanabinol (HHC) kvůli jeho dočasnému zákazu. Mají však alternativy a neobávají se krachu.

0

Včera

Školní stravování: 218 dětí získalo pomoc za 2,7 milionu Kč

Kraj Vysočina pokračuje v projektu „Potravinová pomoc dětem v sociální nouzi“, podporujícím školní stravování pro znevýhodněné. V prvním pololetí získalo 218 dětí 15 945 obědů od 31 partnerů.

0

Včera

Obnova škol a nemocnic pro lepší služby a úsporu energie

Kraj Vysočina plánuje obnovu gastro provozů a prádelen ve školách a nemocnicích za účelem zlepšení energetické účinnosti. Projekt je podporován Operačním programem Životní prostředí.

0

Včera

Začátek dne s borůvkami otevírá dveře do světa plného zdraví a energie

Je to jako vstoupit na stezku nekonečných lesů Severní Ameriky, odkud tato bobule pochází a uchvátila srdce labužníků po celém světě. Domorodé kmeny ji po mnoho generací oceňovaly pro její výživové a léčivé vlastnosti a my nyní máme možnost zařadit tytéž benefity do svého každodenního jídelníčku. V tomto příběhu však zdaleka nejde o výlučnou pochoutku - dnešní dostupnost sazenic borůvek umožňuje každému mít vlastní zdroj tohoto ovoce přímo ze zahrady. Proč se tedy zajímat o pěstování? Protože je

0

Před 2 dny

Kraje sní o větších investicích, čekají na změny v dělení daní

České kraje plánují v letošním roce zvýšit investice do škol, nemocnic a silnic. Celkově půjde o více než 64 miliard Kč. Tyto plány však závisí na změně pravidel rozdělování daní mezi stát a samosprávy, které by mohly zajistit další prostředky pro krajské hejtmany.

0

Před 2 dny

Třetí dítě nalezeno v třeboňském babyboxu

V třebíčském babyboxu byl 12. listopadu nalezen novorozeneček s pupečníkem zavázaným tkaničkou od boty. Chlapeček, pojmenovaný Pavel, je třetím dítětem nalezeným v babyboxu třebíčské nemocnice a druhým letošním.

0

Před 3 dny

Jarní tvoření a hravé dobrodružství na zámku Žďár nad Sázavou: Pozvěte děti na tvořivou oslavu přírody!

Velikonoce na zámku Žďár nad Sázavou nabízejí zábavné a kreativní workshopy pro děti i dospělé. Proběhnou ve dvou termínech. Pro děti je připravena hra "Po stopách zámeckého zajíčka".

5

Před 4 dny

Narození vzácných fidžijských leguánů v jihlavské zoo

V zoologické zahradě Jihlava se úspěšně odchovala tři vzácná mláďata leguánů fidžijských, ohroženého druhu plazů, kteří čelí hrozbám, jako je ztráta přirozeného prostředí a invazní predátoři. Zatím se předpokládá, že všechna tři mláďata jsou samice, ale jistotu získáme až po jejich vybarvení.

0

Před 5 dny

Modernizace a rozšíření nemocnice Nové Město

Rekonstrukce gynekologického pavilonu začne v Nemocnici Nové Město na Moravě v letošním roce. Nový pavilon bude provozně úsporný a stavba nového pavilonu pro dialýzu zvýší kapacity zdravotní péče.

0

Před 5 dny

Historický nárůst kapacit škol

V kraji Vysočina bylo zajištěno dostatek míst na středních školách pro žáky devátých ročníků. V září 2021 bude k dispozici 1 121 míst v poptávaných oborech pro 5 036 žáků. Elektronický systém DIPSY usnadní přihlašování na střední školy. Kraj plánuje zvyšovat počet míst na gymnáziích a lyceích.

0

Před 5 dny

Otázka rovnosti mezi muži a ženami?

Otázka rovnosti mezi muži a ženami je stále diskutovaným tématem. Ženy v ČR mají nižší úmrtnost a delší životnost než muži. Ve vzdělávání a práci jsou také rozdíly - ženy dokončují vysokou školu častěji a pracují ve veřejném sektoru.

0

Před 6 dny

Střešní výzva: Farnost shání miliony na dokončení krovu s modřínovým šindelem

Farnost Havlíčkův Brod potřebuje získat prostředky na dokončení střechy kostela svaté Kateřiny, která bude pokryta modřínovým šindelem. Město už přislíbilo 272 tisíc Kč na rekonstrukci střechy. Díky sbírce Spolku Epigram budou na věžičce kostela též opravené hodiny uvedeny do provozu na jaře.

0

Před týdnem

Rada Kraje Vysočina odvolala ředitele Nemocnice Jihlava

Rada Kraje Vysočina odvolala ředitele Nemocnice Jihlava kvůli pochybnostem o jeho vedení a správě zařízení. Obvinění zahrnovala neefektivní rozdělování zdrojů a nedostatečnou kontrolu kvality služeb. Reakce na rozhodnutí jsou smíšené. Rada slibuje pečlivě sledovat situaci a spolupracovat s novým ředitelem.

0

Před týdnem

Květnová výzva zábavně spojuje teambuilding, udržitelnost a zdravý životní styl

Únor přináší první vlnu registrací do Květnové výzvy „Do práce na kole“ a „Do školy na kole“, propagující udržitelnou dopravu a zdravý životní styl v ČR. Týmy 2-5 členů z firem, institucí i rodin se mohou zapojit do pravidelných soutěží a doprovodných akcí. Na Vysočině lze přihlásit do již 5 měst.

0

Před týdnem