ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Letní úniková hra v městské knihovně Nové Město na Moravě

Letní prázdniny začínají a knihovna nabízí novou únikovou hru č. 2, která vás provede napínavým dobrodružstvím. Najděte kód k zámku a odemkněte dveře do šedesáti minut!

0

Před 3 dny Jiří Padevěd

Nechte se vtáhnout do historie - večerní hrané prohlídky v kapli hradu Kámen

Zažijte jedinečnou atmosféru večerních hraných prohlídek v kapli hradu Kámen. Připojte se k interaktivnímu představení „Ze života kaple“ a ponořte se do historie této fascinující památky.

0

Před 4 dny Ester Vohradská

Revoluční proměna kulturního centra DKO Jihlava

Domu kultury odborů (DKO) v Jihlavě, historické kulturní místo, plánuje zásadní proměny pod vedením Petra Palovčíka od roku 2018. Proběhne revitalizace prostor, nové restaurace, modernizace sálů a nový výtah zlepší přístup.

0

Před 5 dny Lenka Hubingerová

Bartoš: Zlevněme malé vodní stavby, ulevme stavebním úřadům

Bartoš navrhuje úpravu stavební legislativy, aby malé vodní stavby měly nižší poplatky než složité projekty. Kritizuje také přetížení stavebních úřadů po digitalizaci stavebního řízení, zejména v Jihlavě, a uznává, že úředníci neměli dostatečnou podporu a školení.

0

Před 6 dny Michaela Prokopová

Famfrpál ve Žďáru nad Sázavou. Zkouška kouzelnického sportu

Co je famfrpál? Sport inspirovaný knihami J. K. Rowling o Harrym Potterovi, kombinující ragby, vybíjenou a házenou. Hlavní program 13.-14. července zahrnuje základní skupiny, vyřazovací zápasy a medailové zápasy.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Jihlavská ZOO slaví narození irbisích dvojčat

Jihlavská ZOO oslavuje narození dvojčat irbisů horských, první potomky šestileté samice. Mlád’ata úspěšně prošla veterinární prohlídkou. Událost znamená významný příspěvek zoo k ochraně irbisů, kde se od začátku chovu narodilo již pětadvacet mláďat.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Nahlédněte do historie. Magická procházka Jihlavskými podzemními chodbami

Procházka podzemními chodbami v Jihlavě nabízí setkání s postavami z minulosti a průvodce v dobových kostýmech. Prohlídky jsou umocněny atmosférickým osvětlením a zvukovými efekty.

0

Před týdnem Adam Wágner

Strážský most po rekonstrukci je znovu průjezdný

Řidiči mohou opět projíždět přes Strážský potok bez omezení. V říjnu 2022 Fabie řízená pod vlivem alkoholu poškodila barokní most. Opravy financované ŘSD stály cca 750 000 Kč a proběhly ve spolupráci s památkáři.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Prodej polikliniky Světlá nad Sázavou nevyšel. Starosta nesouhlasí

Jednání o prodeji polikliniky s městem Světlá nad Sázavou skončila neúspěchem kvůli nesplnitelným podmínkám ze strany radnice, řekl jednatel společnosti Vital Jiří Hudera. Starosta František Aubrecht potvrdil, že prodej neproběhne a že město tuto roli vnímá jako příliš nákladnou.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Kraj opět podpořil iniciativy "Do práce a Do školy na kole"

V Kraji Vysočina skončil již 14. ročník celorepublikové kampaně „Do práce na kole, pěšky nebo poklusem“, která letos přilákala rekordních 1 451 účastníků. Tato iniciativa se zaměřuje na změnu každodenních návyků a minimalizaci používání automobilů.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Potřebuji půjčit peníze, co pro to můžu udělat?

Moderní svět je plný výdajů, někdy nám přijdou do cesty opravdu nečekaně. V takové chvíli je dostupné efektivní a rychlé řešení v podobě krátkodobého úvěru.

10

Před týdnem Mediální skupina Region24

Bouřka proměnila Vysočinafest v chaos. Panika, tlačenice, strach a chaos

Festival Vysočinafest, konaný od čtvrtka do soboty, se v sobotu večer změnil v chaos kvůli silné bouřce, která poškodila nafukovací střechu stanu. Vznikla panika a tlačenice.

0

Před týdnem Adam Wágner

O cenu památkářů budou bojovat dva počiny z Kraje Vysočina

Restaurování kaple sv. Petra a Pavla v Bílém Kameni a zpřístupnění zámku Červená Řečice veřejnosti jsou významné projekty na Jihlavsku. Kaple z 18. století prošla citlivou obnovou, zachovává umělecko-historické hodnoty, zámek s renesančními a barokními prvky se po dlouhé době otevřel veřejnosti s novými expozicemi.

0

Před 3 týdny Jiří Padevěd

Jihlavské krematorium po 15 letech opravuje pec

Generální oprava pece v jihlavském krematoriu probíhá po 15 letech a 15 tisících žehů. Opravy zahrnují výměnu vnitřních šamotových cihel a stojí 2,8 milionu Kč bez DPH. Během pandemie COVID-19 se zvýšil počet žehů o 60 %. Po dobu oprav se těla přepravují do Jindřichova Hradce.

0

Před 3 týdny Jiří Padevěd
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024