ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Francouzská delegace ocenila projekty žáků na Vysočině

Francouzská delegace navštívila tři gymnázia na Vysočině, kde žáci prezentovali své projekty spojené s uchováváním vzpomínek obyvatel regionu.

0

Dnes Miroslav Pucholt

Jindřichohradecké dráhy v insolvenci přišly o všechny licence

V roce 2022 se Jindřichohradecké místní dráhy dostaly do insolvence a přišly o všechny licence. Společnost nyní plánuje reorganizaci a musí získat nová osvědčení, aby mohla začít sezónní provoz parních lokomotiv a připravit tratě.

0

Včera Rebeka Schmidt

Umělé květiny: Trend, který přináší krásu a praktičnost do každého domova

V dnešním světě se umělé květiny stávají jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak si dopřát krásu přírody bez nutnosti jejího plýtvání. Vítáme vás ve světě umělých květin a dekorací, kde každá květina přináší nejen estetický zážitek, ale i trvalou hodnotu.

0

Včera REGIONPLZEN.CZ

Vlci útočí na farmy na Vysočině: Farmáři posilují zabezpečení

Na Vysočině se zvýšil počet útoků vlků na farmy, což nutí farmáře zavádět lepší zabezpečení. Od roku 2016 je zde zaznamenána přítomnost vlků, přičemž od roku 2019 dochází k napadení hospodářských zvířat. Specialisté doporučují vyšší a pevnější oplocení a zvažují dotace na zabezpečení stád.

0

Před 2 dny Michaela Prokopová

Okříšky postaví skatepark za 2 miliony pro bezpečnost mládeže

Okříšky plánují výstavbu skateparku pro mládež, aby zajistily bezpečnost a ochránily veřejné prostory. Starosta Zdeněk Ryšavý uvedl, že současná situace kolem kulturního domu je neudržitelná kvůli bezpečnostním rizikům a poškozování majetku. Na projekt byly uvolněny 2 miliony korun a dokončení se plánuje na začátek letních prázdnin.

0

Před 3 dny Ester Vohradská

V Jihlavě vzniká východní obchvat s mosty za 600 milionů

Projekt východního obchvatu Jihlavy zahrnuje stavbu dvou mostů a podjezdu pro pěší a cyklisty, které zajišťuje město Jihlava ve spolupráci s Krajem Vysočina. Výstavba probíhá a dokončení je plánováno na podzim 2025. Náklady na jihovýchodní úsek činí přes 600 milionů korun, z poloviny hrazené EU.

0

Před 4 dny Adam Wágner

Kraj Vysočina představil úspěšné projekty na konferenci v Reykjavíku

Českou delegaci na mezinárodní konferenci kromě Vysočiny tvořili zástupci Zdravých měst, kteří sdíleli zkušenosti s participací, podporou zdraví a péčí o životní prostředí.

0

Před 4 dny Rebeka Schmidt

Maďarské studio vyhrálo soutěž na obnovu kaple svaté Anny

Pelhřimovská radnice vyhlásila soutěž na obnovu kaple svaté Anny, která přitáhla 27 návrhů. Vítězem se stalo maďarské studio Építész Stúdió. Plánují mýtinu pro setkávání a dřevěné konstrukce z vykácených stromů. Kaple bude zastřešena, obnova dokončena do roku 2026. Kritici postrádají veřejné zapojení.

0

Před 4 dny Miroslav Pucholt

Velkopařezitý rybník má čistou vodu

Hygienici ze stanice provedli odběr vzorků vody u Velkopařezitého rybníka a zjistili, že kvalita vody je dobrá. Hodnotili přírodní a lidské znečištění, přičemž nezaznamenali žádné problémy způsobené lidskou činností. Výsledky laboratorního rozboru budou dostupné na konci týdne.

0

Před 5 dny Michaela Prokopová

Česko rozebírá přijetí eura: Stabilita koruny versus evropská budoucnost

Diskuze o přijetí eura v Česku, shrnutá Hanou Hajnovou, náměstkyní hejtmana Kraje Vysočina, se zaměřila na otázky spojené se symbolikou eura, jeho ekonomickými dopady a ztrátou národní suverenity. Hosté ocenili různé pohledy na problematiku. Skeptický přístup Čechů vůči euru vychází z historické stability koruny. Zavedení eura by mělo minimální ekonomický dopad. Česká republika se sice zavázala euro přijmout, ale nestanovila termín. Dlouhodobě nemůže zůstat „měnovým ostrovem“.

0

Před 5 dny Miroslav Pucholt

Výtvarný festival v Telči: spojení tradice a digitálního umění

Výtvarníci budou tvořit v Telči od 10. června do 13. července, následně proběhne výstava s vernisáží 12. července 2024. Umělkyně Véronique Durazzo a zvukový designér Didier Ducrocq zde předvedou multidisciplinární a digitální tvorbu. Spolupráce s Grand Est probíhá od roku 2019.

0

Před 6 dny Miroslav Pucholt

Devět výrobců Kraje Vysočina získalo ocenění Regionální potravina 2024

Ocenění Regionální potravina Kraje Vysočina pro rok 2024 získalo devět výrobců, včetně čtyř nováčků. Výrobky jako Paštika s játry a cibulkou, Smetanový zákys či Uzené kapří maso v oleji mohou nosit logo kvality čtyři roky. Soutěž podporuje propagaci lokálních produktů a regionální výrobu.

0

Před 6 dny Ester Vohradská

Pelhřimovští dobrovolníci se zdravotním postižením pomáhají se sečením trávníků

V Pelhřimově se lidé se zdravotním postižením zapojují do péče o městskou zeleň, přispívají sečením trávy. I přes deštivé počasí se vydávají se sekačkou na cesty minimálně jednou týdně.

0

Před 6 dny Adam Wágner

Horácká aréna nabírá na výšce. Její střecha bude patřit k největším v Česku!

Nová Horácká aréna se staví rychle a bez problémů, potvrdila Aneta Hrdličková. Navzdory archeologickým nálezům se neprojevila žádná výrazná zpoždění. Rozpočet zatím zůstává nedotčen. Legendární útočník Jiří Holík vyjádřil pochvalu nad rychlostí prací. Město Jihlava plánuje dokončení arény příští podzim.

0

Před týdnem Michaela Prokopová
UNIWEB - weby od lidí pro lidi