Ve Třech Studních je opět vystavena jejich tradiční zimní dominanta – obří betlém, který se vrátil z Předklášteří u Tišnova, kde dominoval výstavě unikátních betlémů.
Šíře betlému dosahuje úctyhodných 3,84 cm a výšky 132 cm. Betlém je nainstalován před Letní Minigalerií. Pozorní diváci v zasněžené krajině obrazů Ivana Svatoše naleznou důvěrně známé objekty, např. poutní kostel sv. Jana Nepomuckého od Jana Blažeje Santiniho na Zelené Hoře nebo třístudeňskou kapličku.
Jak říká ale jeho autor, malíř Ivan Svatoš, celý triptych bývá dokončen každoročně až po svátcích, protože se stalo novodobým zvykem, že do něj náhodní kolemjdoucí přidávají ručně vyrobené ovečky pro štěstí. A tak pokud i vy pojedete přes Tři Studně, nezapomeňte se zastavit a vložit do Betlému svoji ovečku i s přáním.
Betlém bude vystaven až do Tří Králů, tedy 6. ledna. V Předklášteří jej zhlédlo více než 1700 návštěvníků.
Autor: Jan Svatoš