Havlíčkobrodští hokejoví fanoušci i samotní hokejisté se po personálních změnách v klubu dočkají i rekonstrukce zimního stadionu v Kotlině.
Jak uvádí server hcrebel.cz, Kotlinu čeká hned několik úprav, se kterými se začíná už v těchto dnech. Rekonstrukcí projde především osvětlení a ozvučení zimního stadionu.
Důvodem rekonstrukce jsou podle správce Kotliny Bohumila Slanaře hlavně ochozí lávky připevněné ke střeše, které příliš zatěžují střešní konstrukci. Lávky, na kterých jsou zavěšeny světla, budou odstraněny a dojde tak k odlehčení konstrukce střechy.
Současně dojde k výměně starých světel, které nahradí 245 úsporných zářivek. Počet světel se tak zčtyřnásobí a diváci se budou moci těšit i na světelné efekty.
Na lávkách je zavěšeno i ozvučení, tak dojde i k jeho modernizaci. „Staré ozvučení bylo špatné, to nové by mělo pracovat lépe, protože bude více rozložené,“ uvádí pro web klubu Bohumil Slanař.
Podle Slanaře by rekonstrukce měla trvat do června a vyjít by měla na tři miliony korun. Mezi fanoušky se ještě mluví o tunelu do kabin domácího týmu. Zabránilo by se tak střetům s fanoušky hostů, které například nastaly v závěru letošní sezony v play off s jihlavskou Duklou.
Autor: Ondřej Rázl