Brodští softbalisté vyhráli základní část extraligy

Broďáci díky výhře nad Ledenicemi dokonali své vítězné tažení základní částí, a vybojovali si tak nejvýhodnější pozici pro play-off.

obrázek: Brodští softbalisté vyhráli základní část extraligy

Brodští Hroši potřebovali k potvrzení prvenství v Ledenicích alespoň jednou vyhrát, což se jim povedlo hned v úvodním utkání dne. Díky tomu si Broďáci zajistili postup přímo do semifinále vyřazovacích bojů, v nichž se střetnou s nejhůře postaveným vítězným čtvrtfinalistou. Semifinále se pak bude hrát na tři vítězné zápasy a Hroši jej zahájí v sobotu 13. září v domácí Hippos aréně.

Hroši – Žraloci Ledenice 2:0 a 3:8

Do prvního zápasu nastoupili Hroši v nejsilnější sestavě a zásluhou homerunu Tomáše Jelínka šli hned v první směně do vedení. Pak se ale na dlouho odmlčeli a uklidňující druhý bod přidali až v předposlední směně. Nadhazovač Gibson Campbel udržel ve své premiéře v dresu Hrochů čisté konto. Do odvety Broďáci vystřídali všechny hráče. Téměř výhradně juniorská sestava držela až do předposlední směny nerozhodný stav 3:3. Teprve několik chyb v obraně Hrochů rozhodlo o výhře domácích.

V příštím týdnu se Broďáci v holandském Amstelvenu poměří s dalšími sedmnácti předními týmy v Evropském poháru, softbalové obdobě fotbalové Ligy mistrů. Do turnaje Hroši vstoupí v pondělí 25. září zápasem proti chorvatskému Záhřebu.

Autor: Dušan Šnelly

31.07.2016

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články