Celníci na Humpolecku objevili v autě téměř čtyři a půl kila drogy

V pátek 16. září večer kontrolovala hlídka jihlavského celního úřadu auta na nájezdu na dálnici D1 u Humpolce ve směru na Brno. V jednom z aut objevili drogy.

obrázek: Celníci na Humpolecku objevili v autě téměř čtyři a půl kila drogy
/uws_images/firmy/083199/clanky/celnici-na-humpolecku-objevili-v-aute-temer-ctyri-a-pul-kila-drogy/000001_h.JPG

Zabalená marihuana, foto: Policie ČR

„Celníci zastavili vůz taxislužby, jehož osádku tvořili řidič taxíku a spolujezdec. Na výzvu celníků řidič otevřel zavazadlový prostor, ve kterém se nacházel větší cestovní kufr. Řidič uvedl, že kufr patří zákazníkovi.
Celníci proto vyzvali spolujezdce, aby zavazadlo otevřel. Ten to však ani po opakované výzvě neučinil. Hlídka zavazadlo otevřela a zjistila, že se uvnitř nachází čtyři vakuově balené plastové sáčky. Po otevření jednoho z nich byl jasně patrný zápach marihuany,“ popsala Hana Kotková, tisková mluvčí Policie ČR v Pelhřimově.

/uws_images/firmy/083199/clanky/celnici-na-humpolecku-objevili-v-aute-temer-ctyri-a-pul-kila-drogy/000002_h.JPG

Kufr se čtyřmi a půl kilogramy marihuany, foto: Policie ČR

Podle informací policistů se v sáčcích nacházela sušená rostlinná hmota nápadně připomínající konopí v celkovém množství 4 395 gramů. „Hodnota zajištěného množství marihuany se podle cen na trhu pohybuje kolem částky 900 000 korun,“ doplnil Luboš Jakoubek, vedoucí pelhřimovských kriminalistů.
Kriminalisté z Pelhřimova na místě zadrželi podezřelého vietnamského spolujezdce, kterému sdělili obvinění z trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Na pětatřicetiletého cizince podali podnět k návrhu na vazbu. Předložený návrh soudce akceptoval a v pondělí obviněného muže převezli policisté do vazební věznice v Českých Budějovicích. „Za tento trestný čin hrozí muži trest odnětí svobody na dvě léta až osm let,“ uzavřela tisková mluvčí.

Autor: Milan Pilař

31.07.2016
31.07.2016
31.07.2016


Další články