Cesta do pravěku v Třebíči

Družina Cesta do pravěku probíhala v srpnu v Třebíčském centru, děti mohly vyrazit do pravěku a vrátit se tak v čase zpět.

obrázek: Cesta do pravěku v Třebíči
/uws_images/firmy/083199/clanky/cesta-do-praveku-v-trebici/000001_h.JPG

Atmosféru pravěku umocňovaly dekorace v podobě nástěnných maleb na papírových jeskyních, kterými byly děti v herně obklopeni. První den se malí pračlovíčci za pomoci zábavných her poznávali a utvořili dva kmeny, kterým také vymysleli názvy. V zámecké expozici Cesty časem začalo poznávání minulosti.
Druhý den se děti vydaly se do přírody naučit se dovednostem pralidí. Nechyběla střelba lukem, rozdělání ohně za pomoci tření dřívek nebo-li „plužením“ a ani odměna v podobě opečených špekáčků.

/uws_images/firmy/083199/clanky/cesta-do-praveku-v-trebici/000002_h.JPG
Ve středu děti za pomocí her a soutěží poznávaly pravěké předměty, vytvořily si náhrdelník ozdobený hliněnými korálky a velkým zubem a také kreslily a poznávaly dinosaury. Jednoho sádrového, vlastnoručně vyrobeného dinosaura si děti odnášeli i domů. Další den si děti vyzkoušely v plaveckém areálu Laguny své dovednosti v plavání. Mimo plavání si děti ověřily i svou rychlost, mrštnost, ohebnost, koordinaci, sílu a kreativitu v opičí dráze, která byla pro děti připravena na zahradě Třebíčského centra.
Poslední den dobrodružného týdne čekala na děti velká šipkovaná za mamutem. Děti se po cestě statečně popraly se všemi úkoly a vítězoslavně dorazily do cíle, kde na ně čekal zasloužený poklad. Poslední na programu bylo velké loučení a předávání krásných odměn a diplomů za absolvování pravěké družiny.


Autor: Martina Chromá

Další články