Čtyři besedy pro knihovníky v krajské knihovně

Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě připravila na první školní měsíc čtyři besedy pro profesionální knihovníky.

obrázek: Čtyři besedy pro knihovníky v krajské knihovně

První přednáška se uskuteční 16. září dopoledne, kdy bude v sále Staré radnice své znalosti na téma Současná česká literatura předávat pedagog brodského gymnázia doktor Hynek Bouchal. Seminář se dotkne provozu časopisů, nakladatelství i knihoven. Povídat se bude také o Milanu Kunderovi, Václavu Havlovi, Jáchymu Topolovi nebo Pavlu Kolmačkovi.

Druhý odborný seminář nese jméno Práce s nejdostupnějšími grafickými programy a uskuteční se v počítačové učebně knihovny v úterý 23. září pod vedením Lukáše Adamce. Knihovníci se budou učit jak upravovat obrázky a fotografie a vkládat je do textu.

V rámci celokrajské porady pracovníků profesionálních knihoven kraje Vysočina se v úterý 30. září uskuteční hned dvě odborné přednášky. Na první s názvem Jak by měly vypadat webové stránky knihovny bude své znalosti předávat Martin Kuna. Přednáška bude zacílena na to, jak tvořit web knihovny, na co si dát pozor a co by na stránkách nemělo chybět. Vít Richter bude přednášet v rámci druhého semináře na téma Benchmarking knihoven a průzkum čtenářství.

Autor: Monika Fiedlerová

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články