Během posledních dnů zadrželi policisté další dva řidiče, kteří si sedli za volant s alkoholem v krvi, jeden z nich dokonce skončil na záchytné stanici.
První případ zaznamenali policisté na Havlíčkobrodsku v neděli 22. února krátce před půl sedmou večer, kdy na silnici mezi Chotěboří a nedalekým Bílkem kontrolovala policejní hlídka pětačtyřicetiletého řidiče osobního vozidla. „Při kontrole policisté zjistili, že muž jeví známky podnapilosti, proto ho podrobili orientační dechové zkoušce, která ukázala 2,82 promile alkoholu v dechu. Řidič doznal přechozí požití alkoholických nápojů, ale neuvedl množství. Odběr krve řidič odmítl,“ popsala Jana Mazourová, tisková mluvčí Policie ČR v Havlíčkově Brodě.
Policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali. Muž je navíc podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
V pondělí 23. února se po deváté hodině večer stala ve Znojemské ulici v Jihlavě dopravní nehoda, řidiče krátce po ní převezli policisté do protialkoholní záchytné stanice.
„Řidič osobního vozu BMW chtěl odbočit vpravo do ulice Na Bělidle, zpomalil a řidič dodávkového vozidla Mercedes Vito jedoucí za ním nedodržel bezpečnou vzdálenost a zezadu do vozu narazil. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění spolujezdkyně v osobním vozidle, která byla převezena na ošetření do jihlavské nemocnice.
Řidič dodávkového vozidla se odmítl podrobit orientační dechové zkoušce i lékařskému vyšetření. Vzhledem k tomu, že svým jednáním a chováním narušoval šetření dopraní nehody a vše nasvědčovalo, že před jízdou požil alkoholické nápoje, byl převezen do protialkoholní záchytné stanice. Na výzvu policisty navíc nepředložil řidičský průkaz,“ přiblížila Jaroslava Slavíková, tisková mluvčí Policie ČR v Jihlavě. Škoda dosáhla dvou set tisíc korun.
Foto: Policie ČR v Jihlavě
Autor: Milan Pilař