Dětský domov v Senožatech podporuje nejen Patrol

Společnost Patrol je jednou z firem, které podporují Dětský domov v Senožatech na Pelhřimovsku, díky pomoci mohou děti realizovat řadu sportovních a kulturních aktivit.

uniweb weby

01.jpg

V čele Dětského domova v Senožatech stojí v současnosti Eva Straková, jeho ředitelka.

Jak vznikla spolupráce s firmou Patrol? Stalo se tak na základě toho, že někteří pracovníci Patrolu, měli možnost poznat nelehké osudy dětí z domova ve svém blízkém okolí, před jejich umístěním do domova, a tak se začali zajímat jejich další život v náhradním rodinném prostředí.

02.jpg
Pro naše děti se stali zaměstnanci Patrolu kamarády. A pomoc je už dlouhodobě vydatná. Nejde jen o dárky k Vánocům, ale spolupráce je celoroční - představují ji nejen velmi hodnotné a cenné dárky - zakoupení sportovního vybavení, finanční příspěvek na letní rekreaci dětí, ale především osobní návštěvy a úzké kontakty, které přecházejí v přátelství. Děti se vždy upřímně těší na každé setkání u nás v Senožatech, protože nezůstává pouze u povídání, ale téměř vždy proběhne fotbal, což děti velmi vítají, už jen z toho důvodu, že našimi zaměstnanci jsou vesměs ženy a hlavně chlapcům chybí mužské vzory, proto sportovní zápolení se zaměstnanci Patrolu bývá u chlapců vždy výzvou. Svoji nezapomenutelnou atmosféru mají také svá setkání, která proběhnou na našem letním táboře, kde se všichni řádně vydovádí. O oboustranně přínosných, potřebných a milých kontaktech by určitě mohli hovořit i sami pracovníci Patrolu - např. Petr Honsa a další.

03.jpg

Co pro Vás spolupráce znamená a kolik podobných partnerů máte?
Máme to štěstí, že kromě perfektní spolupráce s Patrolem se našly i další spřízněné firmy a lidé z Vysočiny. Jsou to např.: ICOM transport Jihlava, Mahlerův penzion Na Hradbách Jihlava, Mezinárodní doprava Zdeněk Čermák Jiřice u Humpolce, T+L ELEKTRO Lhotský Pacov, VELOSPORT Valenta Pelhřimov, FLOSMAN, a. s., AUTO RACEK Humpolec, Hranipex Czech Republic, k. s., ČSOB, a. s., Delikomat, s. r. o., JhP/COM Bosh Diesel, s. r. o., Z. Mareček - řeznictví, uzenářství Želiv, DDL Lukavec, RI OKNA, a. s. Bzenec, ATLANTIK finanční trhy, a. s., AHOLD Czech Republic, a. s., Malbo Jakoubek a další.

04.jpg
Díky finančním podporám uvedených firem, kterým se našemu zařízení dostává, můžeme dětem nabídnou širší okruh zájmové činnosti, ať už se jedná o sportovní pobyty lyžařské a cyklistické, které naše děti absolvovaly v letošním roce nebo v oblasti kulturní. Neméně úspěšný je i náš dramatický kroužek Sluníčko, který úspěšně reprezentuje náš domov na různých přehlídkách a také na firemních akcích firem, které nás podporují.

Co se Vám v poslední době podařilo, případně v čem by Vám mohli partneři pomoci?
Co nás tíží? V loňském akce jsme se snažili prostřednictvím dopisů různým firmám získat finanční prostředky na vybudování venkovního bazénu. Vzhledem k tomu, že jde o poměrně nákladnou investici, chtěli bychom i v letošním roce oslovit už zmiňované firmy a případně další nové firmy a požádat je o pomoc při druhé etapě získávání finančních prostředků, které by nás přiblížily k možnosti realizace této investice. V naší vesnici totiž není možnost koupání a s dětmi vyjíždíme několikrát do roka do bazénu v Humpolci, v Jihlavě a v Havlíčkově Brodě.
Nejde nám však jen o hmotnou či finanční pomoc. Vždy je dobré, když se najde alespoň trochu času na návštěvu našeho domova a navázání osobních kontaktů. Dětem to velmi prospívá a získávají tak pocit, že jejich úděl není všem lidem lhostejný - tuto životní situaci si samy nezavinily a ani ji nemohly nikterak ovlivnit.

Foto a více na www.ddsenozaty.cz

Autor: Milan Pilař


NetConcert Monica Mancini

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 28.10.2008 00:000 +
 
MNOZIL BRASS

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band