Ve čtvrtek 1. září se na Pražské a Masarykově ulici v Havlíčkově Brodě na výpadovce na Kolín uskutečnila v pořadí druhá blokáda dopravy.
Její pořadatelé chtěli upozornit na neutěšený stav tranzitní dopravy přes město a na nutnost zahájení výstavby další části obchvatu města, kterou ministerstvo dopravy odložilo. Chodci nepřetržitým přecházením zastavili na půl hodiny dopravu. Tichý protest se v závěru změnil v ostřejší výměnu názorů mezi řidiči a demonstranty.
Ilustrační foto: Vysočina-news.cz
Autor: Libor Blažek