Další dva řidiče přistihli v úterý 8. prosince policisté na silnicích Vysočiny s alkoholem za volantem, budou se zodpovídat z trestného činu.
„Dopoledne kontrolovali policisté jednapadesátého řidiče osobního vozu v Koželské ulici v Ledči nad Sázavou. Dechová zkouška odhalila 1,03 promile alkoholu v dechu, a proto mu na místě zadrželi řidičský průkaz,“ uvedla Jana Mazourová, tisková mluvčí Policie ČR v Havlíčkově Brodě s tím, že se zodpovídá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Druhého zastavili před půlnocí policisté u Brtnice na Jihlavsku. Třiačtyřicetiletý řidič vozu Ford Fiesta jel ve směru na Třebíč.
„Muž se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce, která ukázala 1,47 promile alkoholu. Řidiči zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz,“ doplnila Jana Kroutilová, tisková mluvčí Policie ČR v Jihlavě. Muž se nasálednš podrobil odběru krve v jihlavské nemocnici. Také on je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Ilustrační foto: Policie ČR
Autor: Milan Pilař