Týden pro duševní zdraví pořádá od pondělí 20. září sdružení Fokus Vysočina na Havlíčkobrodsku a Pelhřimovsku.
Pořadatelé připravili program, jehož vrcholem bude výstava u příležitosti kulatého jubilea Fokusu na Vysočině. Letos si připomínájí dvacet let od založení Fokusu v celostátním měřítku. Dnešní Fokus Vysočina byl jedním ze zakladatelů celorepublikového sdružení společně s Mladou Boleslaví a Prahou.
Slavnostní zahájení Týdnů pro duševní zdraví 2010 odstartuje v pondělí 20. září ve 14.00 vernisáží výstavy fotografií a kreseb uživatelů služeb Fokusu Vysočina ve vstupní hal Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Štáflově ulici v Havlíčkově Brodě. Výstava potrvá do 24. září a je přístupná denně od 6.30 do 15.00.
Ve dnech 20. až 22. září se uskuteční také denně od 8.00 do 19.00 prodej výrobků chráněných dílen Fokusu Vysočina ve vestibulu Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě.
V Pelhřimově se ve středu 22. září uskuteční od devíti hodin pěší výlet na Sedlickou přehradu Fokusácká šlápota.
Ve čtvrtek 23. září se od 9.00 do 14.00 koná Den otevřených dveří v chráněné rukodělné dílně s workshopy pro veřejnost v Kokořínské ulici v Havlíčkově Brodě a Den otevřených dveří ve středisku Havlíčkův Brod ve Štáflově ulici v Brodě.
Další program pak čeká zájemce v měsíci říjnu.
Autor: Milan Pilař