Hodice na Jihlavsku zapůjčili do povodněmi postižených Dolních Břežan elektrocentrálu. Připojili se tak k dalšími obcím a městům Vysočiny, které se zapojili do pomoci.
„Ve čtvrtek 20. června jsme předali povodněmi postiženým Dolním Břežanům k odstraňování následků živelné katastrofy do zápůjčky výkonnou elektrocentrálu z vybavení Sboru dobrovolných hasičů v Hodicích.
Sloužit bude v místní části Jarov, která se nachází na pravém břehu Vltavy nedaleko soutoku s Berounkou. Kontakt pro poskytnutí pomoci jsme vyhledali na Burze solidarity SMS ČR,“ uvedl starosta Hodic Josef Bakaj.
Úvodní fotografie z archivu Hodic je z postižené oblasti, kde probíhají práce na likvidaci následků v desítkách rodinných domů a rekreačních chalup.
Autor: Milan Pilař