Jihlavská radnice pozastavila přijímání žádostí o dotace z Fondu pro opravy domů na opravy fasád a střech. Nadále je možné žádat na odstraňování bariér a sprejerských výtvorů.
Rozhodnutí padlo k poslednímu červenci na jednání Rady města Jihlavy s ohledem na vyčerpání prostředků fondu. O dotaci letos požádalo podle informací Radka Tulise, tiskového mluvčí mahistrátu, 41 žadatelů, kterým město přispělo celkovou částkou 1 432 235 korun.
„Stále otevřené je přijímání žádostí na opravy povrchů poškozených sprejery. Jihlava na tento účel letos přispěla 42 žadatelům částkou 239 024 korun,“ doplnil primátor Jaroslav Vymazal.
Zájemci mohou také žádat o dotace na odstraňování barier ve veřejně přístupných budovách, z této kapitoly město letos přispívalo pouze dvakrát v celkovém objemu dvou set tisíc korun.
„Prostředky do Fondu pro opravy domů může doplnit svým usnesením zastupitelstvo. Jakmile se tak stane, přijímání žádostí o dotace na opravy střech a fasád obnovíme,“ uzavřel Jaroslav Vymazal.
Ilustrační foto: Vysočina-news.cz
Autor: Milan Pilař