Jihlavští basketbalisté vítězem oblastního přeboru

Ve finále oblastního přeboru mužů v basketbale se o víkendu utkali basketbalisté BK Jihlava s celkem Tesly Brno, díky druhé výhře si prvenství připsal tým z Vysočiny.

obrázek: Jihlavští basketbalisté vítězem oblastního přeboru

Tesla Brno - BK Jihlava A 78:67 (22:15, 36:28, 60:54)

Hosté chtěli v Brně získat skalp domácího týmu už v prvním utkání. „Začátek utkání se nám povedl a i vývoj vypadal, že utkání bude rozhodovat jen několik málo bodů navíc na kontě jednoho z účastníků. Naštěstí naše bojovnost a snaha se poprat o výsledek byla až do posledních sekund utkání. Naše vyhlídky na odvetu nebyly růžové, ale nebyly nereálné. Doma je doma,“ komentoval první zápas trenér Petr Šilhart.


BK Jihlava A - Tesla Brno 76:46 (24:13, 45:23, 58:37)

V neděli přivítala oba týmy plná hala diváků, domácí nastupovali s mankem jedenácti bodů z prvního duelu. „Do utkání jsme vstoupili se změněnou obranou a několika úpravami pro útočnou činnost.
To, co jsme předváděli při hře od prvních minut, nikdo nečekal, a určitě ne diváci, kteří viděli sobotní utkání. Soupeře jsme dokonale zaskočili naší obranou, která nedávala hostům tolik prostoru na jejich největší zbraň, hru jednoho na jednoho. K tomu náš zlepšený pohyb v útoku. Celý tento herní projev umocnili i diváci, kteří potleskem ocenili každý náš úspěch a fanděním nás hnali stále k vytouženému cíli,“ popisoval druhý zápas Petr Šilhart. Domácí nakonec dotáhli utkání do vítězného konce.

Autor: Milan Pilař

Další články