Účastníci veletrhu muzeí v Moravských Budějovicích zavítali ve středu 25. května do Rolnického muzea v Příložanech u Jaroměřic nad Rokytnou.
Prohlídky v Rolnickém muzeu ujali manželé Kopečkovi, u kterých na statku jsou jednotlivé exponáty umístěny. Prohlížející návštěvníci jsou zaměstnanci muzeí z celé naší republiky a otázek k jednotlivým vystaveným strojům měli Kopečkovi opravdu mnoho. Některé vystavené kousky předvedli návštěvníkům v pohybu tak, jak s nimi zacházeli a používali je k práci v zemědělství naši předci.
Po necelých dvou hodinách, odjížděli zaměstnanci muzeí spokojeni a poučeni. Manželé Kopečkovi od některých dostali ujištění, že od nich dostanou další kousky na vystavení.
Autor: Zbyněk Hobza