Kromě zážitků z prohlídky zříceniny středověkého hradu si mohou zájemci odnést z hradu Orlíka nad Humpolcem v sobotu 5. září i vlastnoručně zhotovenou ptačí budku.
V sobotu od 10.00 do 16.00 na hradě připravuje občanské sdružení Zelené srdce čtvrtý a poslední ročník akce nazvané Budkování.
„Z dílů, které pro nás připravuje chráněná dílna Fokus Vysočina v Pelhřimově, si budou moct návštěvníci udělat budku pro sýkorky, nebo krmítko pro ptáčky na zimu,“ vysvětluje Pavel Koubek.
Díky podpoře, kterou se podařilo na akci získat od Kraje Vysočina prostřednictvím KOUS Vysočina a z projektu Obyvatelé pro přírodu Vysočiny prostřednictvím sdružení Krajina, si budou zájemci moct budku či krmítko odnést zdarma za podmínky, že stlučou jednu další budku, kterou sdružení použije na podporu pěvců v okolních lesích.
Autor: Milan Pilař