V pátek 22. a v sobotu 23. května se můžete zapojit do stavění májky na Křemešníku. Pro každého pomocníka zajistili organizátoři jídlo a pití.
V pátek začnou na Křemešníku přípravy na stavění májky. "Budeme rádi, když se najdou i odvážlivci, kteří budou májku v noci hlídat," říká organizátor Martin Paclík. V sobotu se mohou všichni, kdo přijdou, zapojit do zdobení a mašlení. Na odpoledne je připravené postavení májky a nebude chybět hudba a krojovaný doprovod. "Večer zveme všechny na májovou zábavu," doplňuje Martin Paclík.
Stavění májky je staročeský zvyk, který se drží od 15. století. Na jihu Česka v některých částech Vysočiny lidé staví májku v předvečer 1. května. Na jižní Moravě a zčásti i na Vysočině staví májku také stárci při poutích.
Autor: Eva Fruhwirtová