Občanské sdružení Zelené srdce pořádá v sobotu 15. září na hradě Orlík akci nazvanou Budkování, zájemci si mohou odnést i vlastnoručně zhotovenou ptačí budku.
„Z připravených dílů, které pro nás připravuje chráněná dílna Fokus Vysočina v Pelhřimově, si budou návštěvníci moct udělat budku pro sýkorky, rehky a nebo krmítko na zimu,“ vysvětluje Pavel Koubek.
Díky podpoře, kterou se podařilo sdružení na akci získat od Kraje Vysočina prostřednictvím KOUS Vysočina a Jihomoravské plynárenské, a. s., prostřednictvím Sdružení Krajina, si budou zájemci moct budku či krmítko odnést zdarma za podmínky, že stlučou jednu další budku, kterou sdružení nabídne školám a domovům důchodců v Humpolci, nebo je použije na podporu pěvců v okolních lesích. Akce se koná od 10.00 do 16.00.
Úvodní foto: archiv Zelené srdce, o. s.
Autor: Milan Pilař