Návštěva věznice zranila člena vězeňské služby

V sobotu 8. května odpoledne došlo u objektu věznice v Rapoticích na Třebíčsku k incidentu mezi dozorcem a dvěma neohlášenými návštěvníky věznice.

obrázek: Návštěva věznice zranila člena vězeňské služby

„V sobotu před jednou hodinou odpoledne zastavil před objektem věznice u Rapotic vůz Nisan Terano s červenou metalízou. Vystoupili z něho muž a žena, kteří odešli k bezpečnostní zóně věznice, kde křičeli směrem k objektu. Dva členové vězeňské služby šli směrem za dvojicí, aby je zkontrolovali. Muž a žena začali utíkat směrem k vozidlu, do kterého nastoupili.
Jeden z členů vězeňské služby se snažil řidiči v jízdě zabránit a stoupl si před vozidlo, ale řidič v jízdě pokračoval a na dozorce najel a při střetu ho zranil. Druhý člen vězeňské služby vystřelil do vzduchu, aby řidiče varoval, ten na to ale nereagoval a odjel ve směru na Rapotice,“ popsala incident Jana Kroutilová, tisková mluvčí Policie ČR na Vysočině.
Policisté a kriminalisté začali okamžitě po posádce vozu pátrat. Současně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě. „Kriminalistům se podařilo získat poznatky k vozidlu a jeho osádce, které v současné době prověřují,“ uzavřela tisková mluvčí.

Autor: Milan Pilař



Další články