Nebe nad Chotěboří křižovala několik dní letadla

Letecký a dětský den se uskutečnil v neděli 22. června na letišti v Dobkově u Chotěboře. Vyvrcholilo tak třídenní mistrovství České republiky v akrobatickém létání.

obrázek: Nebe nad Chotěboří křižovala několik dní letadla
/uws_images/firmy/083199/clanky/nebe-nad-chotebori-krizovala-nekolik-dni-letadla/000001_h.JPG

Neděli si v Dobkově užili malí i velcí

I když mistrovství provázela nepřízeň počasí, návštěvníkům na závěrečném Leteckém a dětském dni to vůbec nevadilo. Právě naopak. Parkoviště v blízkosti areálu bylo zaplněno do posledního místa. Kromě odpolední letecké show, kde nejlepší piloti předvedli své nejzdařilejší kousky, kdy jedno z letadel dokonce převáželo automobil zavěšený na laně.

/uws_images/firmy/083199/clanky/nebe-nad-chotebori-krizovala-nekolik-dni-letadla/000002_h.JPG
K vidění byla i „válečná“ bitva, vojenská technika v podobě dvou tanků neustále obležených dětmi, několik automobilových a motocyklových veteránů, pro děti byla připravena řada atrakcí a soutěží. Nechyběly stánky s občerstvením. Z letiště z Čáslavi přiletěly dva gripeny, které dvakrát prosvištěly nad hlavami diváků a poté se vrátily na základnu. Vystoupil známý bavič Zdeněk Izer, který imitoval řadu známých zpěváků a kapel. Nechyběly doprovodné zábavné soutěže a atrakce pro děti. Zkrátka každý si zde přišel na své.


Autor: Alena Budíková

Další články