NSA začala vyplácet program Můj klub. První příjemci již mají finance na účtu

Dotační program Můj klub je největší program na podporu dětského sportu v České republice – letos přes něj Národní sportovní agentura podpoří napřímo více než 7100 mládežnických oddílů a patří tak mezi hlavní nástroje podpory a rozvoje mládežnického sportu v České republice.

uniweb weby

„Dotační výzva Můj klub je naprosto stěžejní pro fungování mládežnického sportu v České republice. Z našich výjezdů po regionech víme, že na něj spoléhají víceméně všechny sportovní organizace. Nejvíce oceňují předvídatelnost, kdy si každý dokáže spočítat kolik jeho klub obdrží a také financování napřímo, kdy peníze putují do klubů rovnou z Národní sportovní agentury,“ uvádí největší benefity výzvy předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička.

Z programu Můj klub mohou kluby hradit například trenéry, nájemné sportovišť, ubytování, sportovní vybavení nebo dopravu. Letos registruje Národní sportovní agentura rekordních vícenež 7100 žádostí, o 700 více než bylo podáno v programu Můj klub v loňském roce. Mezi novinky patří zrušení podmínky minimálního počtu 12 sportovců, které mládežnický oddíl musí mít, aby mohl o dotaci žádat, což zpřístupnilo tuto dotační výzvu ještě více zájemcům.

„Včasné vyplacení programu Můj klub je pro nás zcela klíčové, proto jsem rád, že jsme splnili to, co jsme minulý rok slíbili – že začneme klubům vyplácet peníze již během února. Zkontrolovat a vyplatit co nejrychleji více než 7100 sportovních klubů není jednoduché, ale nastavili jsme tomu u nás absolutní prioritu a jsem přesvědčen, že to zvládneme.“ upřesňuje předseda NSA Milan Hnilička.

Celková alokace programu pro rok 2021 je 1 644 000 000 Kč, o 144 milionů Kč více než v loňském roce.

„Během druhé půlky února jsme zkontrolovali, vyhodnotili a začali vyplácet program Významné sportovní akce 2021, začali jsme posílat finance dětským sportovním klubům v rámci programu Můj klub a během týdne odešleme první rozhodnutí o výši udělené dotace na sportovní svazy, u kterých jsme dokončili kontrolu žádostí. Je to nejkritičtější období roku,ale našim slibům o včasném vyplacení dotací dostojíme,“ uvádí místopředsedkyně Národní sportovní agentury Markéta Kabourková.
„Co se týče zveřejnění a vyplňování administrativních věcí, tak je to jednodušší než na MŠMT. Měli jsme v žádosti jednu chybu, ale byl jsem na ní rychle upozorněn, okamžitě jsem to opravila vše proběhlo bez problému. Za celý klub jsme se systémem spokojení, byl jsem mile překvapen, jak hladce to proběhlo,“ říká předseda Sportovního klubu Pedagog České Budějovice Přemysl Horák.
„Žádost byla na vyplnění velice jednoduchá. Celé to bylo velmi rychlé od zpracování až popřesun peněz na náš účet. V porovnání s rokem 2019 je to výrazný posun, protože tehdy jsme dostali peníze až na konci roku,“ uvedl ředitel klubu HC Stadion Litoměřice Jan Fišera.
„Žádost byla velmi přehledná a nebylo složité ji vyplnit. Mám podané dvě žádosti, druhou ještě v programu Provoz a údržba. Vždy, když byl nějaký problém, tak se někdo z NSA ozval a všechno se rychle vyřešilo. Peníze jsme dostali přibližně o tři měsíce dříve než loni,“ upřesňuje místopředsedkyně klubu TJ Sokol Cholupice Hana Hneblová.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky


Hlavní zprávy

 

uniweb webíky