Osmdesát let ZŠ TGM v Moravských Budějovicích

V pátek 29. května oslavila Základní škola TGM v Moravských Budějovicích jubileum, návštěvníci měli možnost na vlastní oči vidět, jak vypadá stále mladá osmdesátiletá budova školy.

obrázek: Osmdesát let ZŠ TGM v Moravských Budějovicích
/uws_images/firmy/083199/clanky/osmdesat-let-zs-tgm-v-moravskych-budejovicich/000001_h.JPG

Ředitel školy Miloš Březina

Účastníci obdivovali pěknou výzdobu i zajímavý program, který zorganizovali žáci se svými učiteli. Zvláštní pozornosti se těšily výrobky zhotovené členy keramického kroužku.
K výročí byla vydána brožura mapující současnost školy i výhled do budoucna. Od školního roku 1998/99 zastává funkci ředitele Miloš Březina, zástupcem je Bohuslav Janderka. O 513 žáků se stará čtyřicet pedagogů a deset správních zaměstnanců.
Nejen prezident T. G. Masaryk by měl ze školy pojmenované po něm (které se běžně říká Masaryčka) radost, ale jistě i všichni ti, kteří se zasloužili o její existenci. Na prvním místě to byla Městská spořitelna, která nákladem jednoho milionu korun nechala školu, na svou dobu moderní a dodnes plně funkční, roku 1935 postavit.

/uws_images/firmy/083199/clanky/osmdesat-let-zs-tgm-v-moravskych-budejovicich/000002_h.JPG

Ze slavnostního zasedání

Před dvěma lety dostala fasáda krásný zelenožlutý kabát, je kompletně zateplena a opatřena plastovými okny a dveřmi. A to vše díky svému zřizovateli – městu Moravské Budějovice. „V půdním prostoru chceme vybudovat multifunkční učebnu, v níž by se jistě dařilo hudebním, dramatickým a tanečním kroužkům. Projekt je připraven, čekáme jen, až proběhne závěrečná kontrola zateplení školy. Rádi bychom provedli též rekonstrukci dílen, neboť je tendence podporovat technické obory,“ vyjmenoval priority školy ředitel Miloš Březina.

Úvodní foto: Pohled na osmdesát let starou budovu s přístavbami

Autor: Pavel Kryštof Novák

30.07.2016
30.07.2016
30.07.2016


Další články