V sobotu 18. října se konal v Rozsochatci osmý ročník Hubertské jízdy. Slavnost koní a jejich jezdců pořádal opět Jezdecký klub v Rozsochatci a Statek Lesolg.
Akce odstartovala v 11.00 v areálu Statku Lesolg. Monika Farka všechny přivítala a představila 38 koní a jejich jezdců. Příjemnou atmosféru milovníkům koní dokreslovaly svými skladbami Trubači z Liščího vršku v úvodu i během přestávky na trase.
Po úvodním ceremoniálu a uvítací řeči vyjela celá skupina kolem zámeckého parku směrem k Hajkám, přes Čachotín kolem lesa u Svinného, kde byla přestávka na občerstvení pro koně i jejich jezdce. Cestou byly připraveny na několika místech pro účastníky překážky, které se snažila většina zdárně zdolat. Po krátké přestávce pak všichni pokračovali ke Skořetínu a okolo obory Skalka zpět do Rozsochatce. V sále obecního domu v Rozsochatci byl připraven večer s tradičním soudem.
Autor: Lenka Hyršová