Aeroklubu Havlíčkův Brod zahajuje v únoru na havlíčkobrodském letišti základní výcvik pro zájemce o pilotní průkaz pro kluzáky.
Výcvik bude zahájen informativní schůzkou, která se uskuteční v sobotu 6. února od 10.00v budově Aeroklubu na havlíčkobrodském letišti. „Celý výcvik trvá zpravidla dva roky a po jeho absolvování získá žák pilotní průkaz pro kluzáky. Elementární výcvik probíhá na legendárním kluzáku L-13 Blaník a žáci nalétají průměrně sedm letových hodin a připíšou si sto startů," říká Ondřej Paclík z Aeroklubu.
Výcvik si účastníci sice musejí platit z vlastních zdrojů, většina však využívá možnosti si ho odpracovat brigádami nezbytnými pro chod letiště. Právě díky brigádnické činnosti bylo na počátku letošního roku v Brodě vybudováno první mezinárodní neveřejné letiště v kraji Vysočina.
Více informací pro zájemce najdete na www.aeroklubhb.cz nebo lze kontaktovat e-mail info@aeroklubhb.cz.
Foto: archiv Aeroklubu
Autor: Ondřej Rázl