Rozběhněte se pro dobrou věc a podpořte koupi polohovací postele pro Vaška

Studenti Akademie ve Světlé nad Sázavou v čele s Lenkou Kratochvílovou se rozhodli pomoci svému bývalému spolužákovi Vaškovi. Od narození se potýká s dětskou mozkovou obrnou a je upoutaný na invalidní vozík. Život by mu výrazně ulehčila polohovací postel, na kterou ale nedostal příspěvek, a proto se studenti rozhodli kamaráda podpořit a pořádají pro něj charitativní akci Běh za Vaška, která odstartuje v sobotu 22. října v 10.00.

uniweb weby

Součástí aktivit zaměřených na pomoc Vaškovi je také burza tašek, kabelek a taštiček, která se uskuteční před školní prodejnou Akademie ve Světlé nad Sázavou ve středu 19. a ve čtvrtek 20. října. Stačí tak přinést nějaký pěkný kousek a taškou přispět dobré věci. „Navíc už ode dneška čtvrtka 13. října až do soboty 22. října může každý, kdo má šikovné ruce a dobré srdce, donést drobné výrobky, dárky a rozšířit tak nabídku bazaru výrobků, který studenti realizují současně se sobotním během,“ prozradila Lenka Kratochvílová s tím, že drobnosti je možné nosit do školní prodejny Akademie.

Pokud se někdo nemůže běhu zúčastnit a chce Vaškovi na polohovací postel přispět, může využít charitativní prasátko umístěné ve školní prodejně Akademie a také v Městské knihovně Světlá nad Sázavou.

Vašek Beránek se od narození statečně pere s následky dětské mozkové obrny. Úspěšně vystudoval střední školu sociálně-správní obor sociální péče ve Světlé nad Sázavou a na Umělecko-průmyslové akademii zvládl i obor vyšší odborné školy Řízení sklářské a keramické výroby. „Nečekám, co mi kde spadne do klína, ale aktivně se zajímám o dění kolem sebe. Občas napíšu nějaký článek, který zveřejním na svých internetových stránkách a nově pracuji jako administrátor internetového zpravodajského portálu Region Vysočina.cz,“ prozradil na sebe Vašek, který letos v létě absolvoval 12. ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského v Havlíčkově Brodě.


Fotky: Markéta Rysová - Anomaly Photography
Facebook
Facebook Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 13.10.2016 17:38
0 +
 

Hlavní zprávy