Skokový pohár Vysočiny odstartoval v Proseči

Na konci května odstartoval čtvrtý ročník Skokového poháru Vysočiny. Dějištěm prvního kola se stalo kolbiště na farmě Zdeňka Hrnčíře v Proseči pod Křemešníkem.

obrázek: Skokový pohár Vysočiny odstartoval v Proseči
/uws_images/firmy/083199/clanky/skokovy-pohar-vysociny-odstartoval-v-proseci/000001_h.jpg

Pro toto závodiště, jehož povrch je tvořen geotextílií, to byly teprve druhé závody, když se zde odehrály na konci dubna drezurní závody. Pro Zdeňka Hrnčíře to byla však pořadatelská premiéra, protože drezurní závody zde pořádal JK Hipo Jihlava.
O závody byl obrovský zájem nejen od jezdců z Vysočiny, ale také z Jižních Čech. Zdeněk Hrnčíř se však pořádání závodů ujal na výbornou, a tak se počáteční obavy z velkého množství startujících nenaplnily.

/uws_images/firmy/083199/clanky/skokovy-pohar-vysociny-odstartoval-v-proseci/000002_h.jpg
Na programu závodního dne bylo pět parkurů od 90 cm až po 130 cm autorů Roberta Smékala a Bohuslava Šubra. Na výšce 110 cm se navíc pořádalo oblastní mistrovství Vysočiny v kategorii juniorů a mladých jezdců.
/uws_images/firmy/083199/clanky/skokovy-pohar-vysociny-odstartoval-v-proseci/000003_h.jpg
V devět hodin ráno odstartovala první soutěž o výšce překážek do 90 cm (ZM). Z vítězství se radovala Natálie Havlíková v sedle Pavene ze stáje Dita Opalice před Nikolou Čeledovou z Humpolce a Miroslavou Kováčikovou z Čejova. Druhou soutěž do 100 cm (Z) poznamenal vážný pád Veroniky Mavercové z Favernie na prvním skoku druhé fáze parkuru.
Celkem bylo v této soutěži i celý den k vidění nezvykle velké množství pádů. Tuto soutěž vyhrála Nelly Kůsová s hřebcem Asio Zdelovský z JK České zemědělské akademie při ŠS Humpolec před Dušanem Simovskim s Trinity 5 a Nikolou Čeledovou v sedle Lindsay.
/uws_images/firmy/083199/clanky/skokovy-pohar-vysociny-odstartoval-v-proseci/000004_h.jpg
Soutěž 110 cm (ZL) byla hlavně oblastním mistrovstvím juniorů a mladých jezdců. V kategorii 15-16 let zvítězila Eliška Mihalíková s Genesis ze Sportovní stáje Cholunná, když jako jediná v této věkové kategorii dokázala zajet čistě základní parkur. Na druhém místě se pak umístila Petra Peterková s Lionem a na třetím místě Denisa Hrdličková s koněm Iron Petticoat. Ve věkové kategorii 17-18 let zvítězila v oblastním mistrovství Monika Šánová s Lojzkou před Šárkou Douchovou a jejími dvěma koňmi Arizonou a OK Beou. O titul oblastní mistr v kategorii mladých jezdců se utkalo deset jezdců. Nejrychleji si v rozeskakování počínala Eva Svobodová s Etherem z JK České zemědělské akademie při ŠS Humpolec a zvítězila před Dušanem Simovskim a jeho třemi koňmi Lordinou, Trinity a Canonem.
Celkově soutěž do 110 cm ovládl Roman Šafrata z JK Louňovice, když zvítězil v sedle Flow 1 a třetí místo obsadil s koněm Quite Easy. Mezi jeho koně se pak vklínila již zmiňovaná vítězka mladých jezdců Eva Svobodová s Etherem.
/uws_images/firmy/083199/clanky/skokovy-pohar-vysociny-odstartoval-v-proseci/000005_h.jpg
Soutěž L**, 120 cm, se jela jako Memoriál Zdeňka Kotna. V ní zvítězil domácí jezdec Zdeněk Hrnčíř s koněm Coca 1 před Romanem Šafratou s Flow 1 a Milošem Veselým s Džibarou. Nejvyšší soutěží dne byl parkur S**, tedy 130 cm vysoké překážky, který se jel jako Memoriál Vladimíra Hrnčíře. Z osmnácti startujících se jich hned deset dostalo do rozeskakování, které jako jediný zajel čistě Miloš Veselý s Džibarou ze stáje Veselý Čechtín. Na druhém místě se umístil Matěj Kotalík v sedle Centexe ze stáje Dita Opalice, třetí pak skončil Dušan Simovski na hřebci Canon.

Skokový pohár Vysočiny 2015

Skokový pohár Vysočiny je seriál parkurových závodů v oblasti Vysočina, který slouží kromě propagování parkurového ježdění také ke zlepšování tréninkových metod a vylepšování jednotlivých kolbišť. Pro letošní rok se soutěží ve čtyřech kategoriích: Senioři, junioři a mladí jezdci, děti a junioři, čtyř a pětiletých koní startujících prvním rokem. Jezdci sbírají body v jednotlivých soutěžích za výkon a umístění. Celkem se letos uskuteční devět kvalifikačních závodů a jeden finálový závod v září v Žirovnici. Více informací o Skokovém poháru Vysočiny na www.pohar-vysociny.cz.

Autor: Lukáš Krajíček

30.07.2016
30.07.2016
30.07.2016
30.07.2016
30.07.2016
30.07.2016


Další články