Ve středu od 10.00 bude v Humpolci slavnostně otevřen nově upravený park. Na jeho obnově se podílelo všech dvacet žáků třídy 7. C z blízké základní školy. V rámci projektu, který podpořil Nadační fond Tesco, děti vysadily nové stromy, keře a květiny. Opravily staré lavičky, instalovaly nové houpačky a pískoviště pro děti. Splnilo se tak přání, aby místo znovu ožilo a sloužilo k odpočinku starším lidem i maminkám s malými dětmi.
„Děti se naučily více spolupracovat, prohloubily mezi sebou vztahy a hlavně zjistily, že nestačí jen projekt vypracovat, ale že je potřeba jej i začít realizovat. Tady teprve poznaly, že co se navrhne, nejde vždy lehce splnit.“ popisuje průběh třídní učitel Tomáš Jůzl, patron Extra třídy.
Děti se díky projektu naučily mnoho nového. Po jednání s panem starostou na místní radnici se na Den Země pustily do práce a na jaře park řádně uklidily od odpadků i biologického odpadu. Dále se v součinnosti s humpoleckým odborem životního prostředí žáci pustili do výběru nových rostlin a zasadili také třídní strom buk červený. Další práce, které následovaly, bavily především kluky. Ve školní dílně vyráběli u objednaného materiálu ptačí budky a krmítka. Pro děti pak všichni společně vybrali a zakoupili houpadla a nové pískoviště. Pořídit do parku nové lavičky by bylo cenově neúnosné, proto se žáci rozhodli zrenovovat ty stávající.
Neúnavná práce na obnově parku byla završena a děti už přemýšlejí co dál. „S panem starostou jsme domluveni, že o park se budeme starat i po skončení projektu. Minimálně ho budeme chodit uklízet. Jsme rádi, že na náš popud město přemýšlí o jeho dalších úpravách.“ shrnuje Bára Marešová, žákyně Extra třídy.
Autor: Václav Rambousek