Skvělý víkend stolních tenistek i tenistů ligové Jihlavy

O víkendu 1.-2. prosince odehrála obě ligová družstva SK Jihlavy svá utkání ve stolním tenisu na stolech soupeřů a vedla si zvlášť úspěšně.

obrázek: Skvělý víkend stolních tenistek i tenistů ligové Jihlavy

Druholigové stolní tenistky SK Jihlava zahrály o víkendu excelentně. V sobotu dopoledne uštědřily dosud suverénnímu neporaženému družstvu SKST Baník Havířov B předmikulášskou nadílku 8:2. Domácí hráčky sice nastoupily bez své jedničky Fojtíkové, jenže i ostatní hráčky slezské bašty stolního tenisu mají výrazně kladnou bilanci. Jenže dorostenky Kašníková a Sikorová uhrály proti triu Morkusová, Pikolonová a Studenovská jen po bodu a kadetka Petrovová zdvojnásobila svoji sbírku porážek, když neuspěla ani jednou. Jihlavské hráčky se tak postaraly o senzaci kola a dotáhly se na vedoucí Havířov se ztrátou jediného bodu.

Odpoledne přidala Jihlava povinné tři body v utkání proti svěřenkyním trenérky a bývalé české reprezentantky Marie Hrachové SK Frýdlant nad Ostravicí B po vítězství 9:1. Na základě Frýdlantu je sice česká juniorská reprezentantka Tomanovská, ta ale nastupuje častěji v extralize. Jihlava svým soupeřkám málem nadělila sportovního „kanára“, Pikolonová však v závěrečném zápase duelu ztratila sílu i motivaci a odevzdaně své soupeřce darovala čestný bodík.

V opačné situaci se nachází družstvo mužů SK Jihlava ve třetí lize, které se před víkendem potácelo na poslední příčce své skupiny. Překvapení se nedalo očekávat ani v sobotním utkání proti silnému Sokolu Brno I. O jediné body se postarali jen Vondra s Bromem, nejprve společnými silami ve čtyřhře a poté přidali po jednom čestném úspěchu v singlech.

V nedělním utkání se se ale jihlavským hráčům podařilo vybojovat první letošní výhru proti předposlednímu týmu Medovinka Hlinsko v poměru 10:7, a odlepit se tak ode dna tabulky. Jihlava si díky oběma vítězným čtyřhrám udržovala dvoubodový náskok až do třetí kola dvouher, ve kterém soupeř srovnal na 7:7. V závěrečných singlech však byli hosté stoprocentní a třemi body utkání rozhodli. Případnou pojistku úspěchu měl na své pálce Urban, který vedl 2:0 na sety, ale po zisku desátého bodu Broma na vedlejším stole byl jeho duel ukončen. Urban, který se v posledních kolech herně trápil, byl dnes nejvýraznější postavou v jihlavské dresu.


Výsledky 8. a 9. kola druhé ligy žen:

SK Jihlava A - SKST Baník Havířov B 8:2
Za Jihlavu bodovaly - Pikolonová 3.5, Morkusová 3.5, Studenovská 1
SK Jihlava A - SK Frýdlant nad Ostravicí B 9:1
Za Jihlavu bodovaly - Morkusová 3.5, Studenovská 3, Pikolonová 2.5

Výsledky 8. a 9. kola třetí ligy mužů:

SK Jihlava A - Sokol Brno I A 3:10
Za Jihlavu bodovali - Vondra 1.5, Brom 1.5, Urban 0, Maštera 0
SK Jihlava A - Medovinka Hlinsko A 10:7
Za Jihlavu bodovali - Urban 2.5, Vondra 2.5, Brom 2.5, Pluhař 2.5

Na titulní fotografii Jan Pluhař, který nastupuje v barvách ligového družstva SK Jihlava v nedělních utkáních na střídavý start (foto: archiv autora)

Autor: Martin Pluhař

31.07.2016

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články