Stará plovárna v Jihlavě se promění, na své si přijdou i děti

Před dvěma lety odstartovala postupná úprava Staré plovárny v Jihlavě a místo v okolí nádrže, které po desetiletí pustlo, začalo dostávat novou tvář.

uniweb weby

„V okolí nádrže jsou nové dřevěné lavičky, odpadkové koše, radnice nechala pro bezpečnost chodců na svah nad plovárnou umístit sto metrů nového zábradlí, kvůli hrozbě padající skály vykoupila pod svahem několik starých garáží, které nechá odstranit. Nové nebo obnovené jsou stezky pro pěší, město pravidelně udržuje trávu i další zeleň,“ přiblížil Radek Tulis, tiskový mluvčí jihlavského magistrátu.

Po terénních úpravách v sousedství hráze vznikl rovný prostor osetý trávou. „Úpravy okolí plovárny jsou u konce, ale nový prostor se nabízí k dalšímu využití. V roce 2010 budeme pokračovat v rozšiřování sítě dětských hřišť, jedno z nich by mohlo vzniknout právě zde,“ doplnil Radek Vovsík, první náměstek primátora, který úpravy Staré plovárny v Jihlavě před dvěma lety inicioval.
U plovárny ještě přibude podle informací jihlavského magistrátu několik laviček, v druhé polovině roku budou dosazeny keře.

stara-plovarna-02.JPG

Foto: Radek Tulis

Po etapě v okolí vodní nádrže by měly následovat zásahy také v samotné nádrži. Podle zástupce Povodí Moravy by měla být Stará plovárna odbahněna. Nyní Povodí Moravy hledá prostředky na nákladný odvoz stovek tun bahna ze dna nádrže a místo jeho uložení. „Odbahnění by měly přecházet také protierozní opatření v okolí, aby nedocházelo k dalšímu splavování ornice a nečistot do nádrže.

Stará plovárna je prostor využívaný Jihlavany k vycházkám a projížďkám na kole. V nádrži se lidé i koupali, ale asi od šedesátých let to už kvalita vody nedovoluje. Na plovárně se později spíše jezdilo na lodičkách, v zimě bruslilo, dodnes ji využívají rybáři k rybolovu, nádrž je také útočištěm vodních ptáků. Ze svahu nad plovárnou je výhled na starou Jihlavu,“ uzavřel tiskový mluvčí jihlavského magistrátu.

Autor: Milan Pilař


jazz club loop

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 18.05.2009 00:000 +
 
polymedia

Hlavní zprávy

 

uniweb webíky