Ženy Šachového klubu Světlá nad Sázavou bojovaly v závěru června v Československé extralize žen 2014 o tituly mistrů České a Slovenské republiky.
Turnaj se uskutečnil v prostředí Tatralandie u Liptovského Mikuláše. Družstvo ŠK Světlá startovalo ve složení: Simona Suchomelová, Eva Kořínková, Zuzana Kocourková a Renáta Brožová.
Kapitánem týmu byl Zdeněk Fiala a v roli trenéra působil Lukáš Karásek. Světelské ženy podávaly proti tabulkově silnějším soupeřkám v turnaji bojovné výkony, i když někdy chyběla pověstná trocha štěstí. Nakonec jim jen díky horšímu skore uniklo druhé místo a odvážejí si bronzové medaile ze soutěže o mistra České republiky. Celkově skončily páté. Nejvíce se dařilo Zuzce Kocourkové, která se umístila se čtyřmi body na druhém místě v pořadí hráček hrajících na třetí šachovnici.
Více na: www.vysocina-sport.cz.
Autor: Milan Pilař