Třebíčští baseballisté přivezli poháry z Brna

Medailových pozic dosáhli mladí baseballisté třebíčského klubu Nuclears na takzvaném Zetku - kultovním mezinárodním halovém turnaji.

obrázek: Třebíčští baseballisté přivezli poháry z Brna

Ten se konal v prostorách pavilonu Z na brněnském výstavišti. Letošního ročníku se o víkendu v hlavní kategorii do dvanácti let zúčastnilo patnáct týmů z České republiky, Slovenska a Rakouska.
V prostorách výstavního pavilonu se hraje hned na čtyřech hřištích najednou a řada hráčů přecházejících do kategorie starších žáků zde každoročně odpálí svůj první homerun.
Zástupcům Nuclears se podařilo během turnaje odpálit míč nadhazovaný netradičně nadhazovacím strojem za homerunový plot hned čtyřiadvacetkrát. Kromě pozdějších vítězů, na které jsme narazili v semifinále, se nikomu jinému nepodařilo Třebíč v Zetku porazit a starší žáci si tak z Brna přivezli pohár za třetí místo.
Poprvé v historii soutěžili na tomto turnaji i mladší žáci do desíti let hrající Coach-Ball. Šest týmů se zde utkalo systémem každý s každým a ani v této kategorii Třebíč neporazil nikdo jiný než pozdější vítěz, Draci Brno. Desetiletým tak patří trofej za druhé místo.

Autor: Robert Vávra

31.07.2016

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články