Tříkrálová sbírka 2013 na Vysočině se blíží

Tříkrálová sbírka 2013 se uskuteční v první polovině ledna příštího roku také na Vysočině, pořadatelé z Oblastmní charity připravili i řadu doprovodných akcí.

obrázek: Tříkrálová sbírka 2013 na Vysočině se blíží

Tři králové se opět po roce vydají do ulic měst a obcí se symbolickým dárečkem a poprosí o finanční příspěvek do označených a úředně zapečetěných kasiček. Všechny skupiny Tří králů doprovází plnoletý člověk, který má u sebe průkaz pověřující k provádění sbírky a osobní zodpovědnosti za svěřenou pokladničku.
V havlíčkobrodském a humpoleckém vikariátu proběhne Tříkrálová sbírka 2013 od čtvrtka 3. do pondělí 14. ledna. Její výtěžek věnují pořadatelé především na zakoupení nového automobilu pro středisko Charitní ošetřovatelské služby v Přibyslavi a zařízení kaple v domě s pečovatelskou službou v Humpolci. Tradičně Tříkrálovou sbírku doplní několik kulturních akcí.
Zájemci mohou donést dary ve dnech konání sbírky donést do sídla Oblastní charity Havlíčkův Brod v ulici B. Němcové 188 v Havlíčkově Brodě.
www.trikralovasbirka.cz. „Z výtěžku Tříkrálové sbírky 2013 zakoupíme osobní automobil pro Charitní ošetřovatelskou službu v Přibyslavi, dále bychom chtěli na přání seniorů zařídit kapli v domě s pečovatelskou službou v Humpolci. Část prostředků půjde i na přímou pomoc potřebným v ČR i v zahraničí a na finanční zajištění služeb Oblastní charity Havlíčkův Brod,“ popisuje Jana Dománková, koordinátorka Tříkrálové sbírky.
V Havlíčkově Brodě by pořadatelé uvítali nové tříkrálové koledníky, protože se zde každoročně potýkají s jejich nedostatkem. „Budeme velmi rádi, když zájemci kontaktují asistenta Tříkrálové sbírky pro Havlíčkův Brod Michaela Webera na telefonním čísle 724 859 633,“ dodává Jana Dománková.
Tříkrálovou sbírku doplní doprovodný kulturní program, jedná se tradičně o trojici akcí. „Tři králové přicházejí to je název akce, která zahájí Tříkrálovou sbírku v Humpolci v sobotu 5. ledna v 9.00 u děkanství na Horním náměstí. Lidé zde budou moci zhlédnout živý betlém. V Přibyslavi v kostele Narození sv. Jana Křtitele se v sobotu 5. ledna v 18.00 koná Tříkrálový koncert, na kterém vystoupí Houslový a pěvecký soubor žáků Základní umělecké školy J. V. Stamice Havlíčkův Brod pod vedením Ondřeje Štefáčka. Zazní vánoční skladby. Představení Čtvrtý z mudrců završí Tříkrálovou sbírku ve Vepřové na Žďársku uprostřed obce v neděli 6. ledna ve 14.00,“ doplňuje Jana Dománková.
Po třinácté vyjdou počátkem ledna koledníci Třikrálové sbírky do ulic měst a obcí také na Jihlavsku, aby popřáli šťastný nový rok a poprosili o příspěvek do zapečetěné pokladničky na pomoc těm, kteří si sami pomoci nemohou anebo neumějí. „Koledování začne v úterý 2. ledna a potrvá až do neděle 14. ledna. V Jihlavě sbírka začne v úterý 2. ledna v 8.30 koledováním zástupců Oblastní charity v prostorách Magistrátu města Jihlavy,“ uvádí Roman Mezlík, koordinátor dobrovolníků jihlavské charity.
Po sedmé se hlavní koordinace Tříkrálové sbírky na Žďársku ujala Michaela Mahlová z Oblastní charity Žďár nad Sázavou. V letošním roce připravila žďárská Charita příjemnou novinku. Tou je patronace místních tříkrálových koledníčků akademické malířky Kláry Trnkové, dcery Jiřího Trnky a autorky knihy My tři králové jdeme k Vám.

Autor: Lenka Šustrová a Hana Fikarová

31.07.2016


Další články