Víkend plný remíz

Šestnáctým a sedmnáctým kolem pokračovaly o víkendu 7.-8. února ligové soutěže stolních tenistů Vysočiny.

obrázek: Víkend plný remíz

Hned dvakrát remizovali muži TJ Žďár nad Sázavou, kteří opět nastoupili v nekompletní sestavě bez Petra Paláta. A když v sobotu proti proti SKST Hodonín B odstoupil po prvním kole dvouher ze zdravotních důvodů Jan Pluhař, nevypadalo to pro domácí vůbec dobře. Jan Jírek a Roman Veselský však podali heroický výkon. Jírek bodoval čtyřikrát a Veselský třikrát, což po vyhraných čtyřhrách na dělení bodů stačilo.

Sestavu Žďáru doplnil proti Baníku Mikulčice nováček v ligovém dresu junior Jan Přiklopil. Mikulčičtí dorazili nekompletní, po odchodu Juříka se jim rozpadla sestava. Juřík dal přednost německému TTC Hegnach, kde hraje po boku Petra Polyaka, syna úspěšného trenéra na Vysočině. V neděli se ovšem dařilo jen Romanu Veselskému se dvěma body, po bodu přidali Jan Jírek a Tomáš Veselský, a to na víc než na remízu nestačilo. Největší drama přinesla úvodní čtyřhra, ve které Jírek s Přiklopilem podlehli soupeřům 11:13 v pátém setu.

Do třetice remizovaly ženy SK Jihlava proti SKST Hodonín C. Hodonín se snaží zachránit svému třetímu týmu ligovou příslušnost, a tak do Jihlavy vyslal extraligovou kadetku Ilčíkovou. A na ni se body domácím hráčkám uhrát nepodařilo, i když Michaela Morkusová nad ní vedla 2:0 a také ve čtyřhře se bojovalo na pět setů. Druhé utkání bylo rozhodnuté předem, když do jihlavské herny přijely z Líšně jen dvě hráčky. Z Vysočiny si odvezly osmibodovou nadílku.

Od remízy nebyli daleko ani muži SK Jihlava, kteří sehráli dvě vyrovnaná utkání, ale uspět nedokázali. V sobotu proti Jablonci uhráli šest bodů a v neděli proti Dvoru Králové sedm. V prvním utkání se stal nejužitečnějším hráčem Pavel Zdarsa se dvěma body z dvouher a třetí přidával ve čtyřhře, ve druhém utkání byl stoprocentní Igor Smola.


Výsledky 2. ligy žen:

SK Jihlava - SKST Hodonín C 5:5
Body: Morkusová 2, Pikolonová 2, Píšová 1
SK Jihlava - TJ Sokol Líšeň B 8:2
Body: Morkusová 2, Pikolonová 2, Píšová 1, bez boje 3

Výsledky 3. ligy mužů:

SK Jihlava - TJ Bižuterie Jablonec 6:10
Body: Zdarsa 2.5, Smola 2, Vondra 1, Brom 0.5
SK Jihlava - TJ Dvůr Králové nad Labem/Jiskra Jaroměř 7:10
Body: Smola 4, Brom 1.5, Zdarsa 1, Urban 0.5

TJ Žďár nad Sázavou - SKST Hodonín B 9:9
Body: Jírek 4.5, R.Veselský 3.5, Pluhař 0.5, T.Veselský 0.5
TJ Žďár nad Sázavou - TJ Baník Mikulčice 9:9
Body: R.Veselský 2, Jírek 1, T.Veselský 1, Přiklopil 0, bez boje 5

Na titulní fotografii Jan Jírek z TJ Žďár nad Sázavou s nejlepší víkendovou bilancí svého týmu
(Foto: archiv autora)

Autor: Martin Pluhař

31.07.2016

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články