Žďár porazil Pelhřimov a v sérii vede 1:0
V prvním zápase play-off přivítal Žďár nad Sázavou na svém ledě pelhřimovský Spartak. Domácí tým zvítězil s přehledem 4:0. Do vedení dostal plameny už ve třetí minutě Josef Kolda, jenž využil přesilovou hru. V sedmadvacáté minutě nepotrestali domácí dvojnásobnou početní převahu a o dvě minuty později neproměnili ani trestné střílení. Nakonec ale plameny svůj náskok přece jen navýšily, když se trefil Ondřej Ježek. V závěru třetí dvacetiminutovky zvýšil na 3:0 Luboš Kunstmüller. Dvě minuty před koncem zápasu ještě upravil skóre na konečných 4:0 Ondřej Březina. Žďárský gólman Jiří Sláma si připsal první nulu v sezóně a domácí se ve čtvrtfinálové sérii ujali vedení 1:0 na zápasy.
Druhý duel je na programu v pondělí 4. března od 18.00 v Pelhřimově.
Budějovice s Hodonínem dlouho vedly, prohrály až v nájezdech
Moravské Budějovice v sobotu se představily na ledě Hodonína, kde nakonec prohrály až po samostatných nájezdech 3:4. Hosté ovšem suveréna základní části zaskočili, když po trefách Lukáše Kovalského a Marka Prokše vedli v páté minutě už 2:0. Kontaktního gólu se domácí dočkali až v devětadvacáté minutě, kdy využil přesilovou hru Zdeněk Jurásek. Budějovicím ale o jednadvacet vteřin později vrátil vedení Martin Kuřítko. Nadějný náskok ale žihadlům nevydržel. V devětatřicáté minutě snížil na 2:3 Vladimír Stejskal a na začátku třetího dějství vyrovnal Zdeněk Jurásek. Základní hrací doba vítěze neurčila a nerozhodlo ani desetiminutové prodloužení, na řadu tak přišly nájezdy. Ty rozhodl až ve čtvrté sérii Zdeněk Jurásek, který tak poslal Hodonín do vedení 1:0 na zápasy.
Série pokračuje v pondělí 4. března na ledě Moravských Budějovic, zápas začíná v 18.00.
Foto: hokejzr.czAutor: Lukáš Zadek