Na Mistrovství světa v Taškentu obsadil brodský zápasník Petr Novák ve váze do 75 kg deváté místo.
Na úvod mistrovství světa porazil v kvalifikaci lotyšského reprezentanta Visnakovského a postupuje mezi šestnáct nejlepších. V prvním zápase proti Lotyšovi Visnakovskému Petr vyhrál po šesti minutách 4:0 na body, když se mu dvakrát povedlo dostat za soupeře a přesvědčivým výkonem tak lotyšskému reprezentantovi nedal šanci.
Ve druhém kole Petr porazil Korejce Parka 9:3 na body a postupil do osmifinále. Petr Novák po skvělém výkonu, kdy zvítězil ve dvou zápasech a prohrál až v osmifinále a do turnaje už nezasáhne. Jeho přemožitel, reprezentant Indie Singh, prohrál ve čtvrtfinále s Gruzíncem 5:7 na body. Petr Novák skončil na mistrovství světa ve váze do 75 kilogramů na devátém místě.
Ve finále kategorie Petra Nováka se dnes představí chorvatský zápasník Neven Žugaj, se kterým Petr letos prohrál v Polsku o jediný bod v naprosto vyrovnaném utkání. To samo o sobě ukazuje, že brodský zápasník rozhodně patří mezi světovou špičku.
Autor: Zdenek Švec