Žirovnická Andersenova noc ve znamení Václava Čtvrtka

Noc s Andersenem - takový je název akce, tradičně pořádané k výročí narození Hanse Christiana Andersena, největšího světového pohádkáře, které připadá na 2. dubna 1805.

obrázek: Žirovnická Andersenova noc ve znamení Václava Čtvrtka

Nejinak je tomu i v Městské knihovně v Žirovnici, kde se akce v pátek 1. dubna koná už po osmé a vždy se setkává s velkým zájmem dětí. „Může se jich bohužel zúčastnit jenom třicet, a to ve věku od šesti do jedenácti let. Záleží na pořadí přihlášených. A někteří přicházejí už několik let za sebou,“ informuje vedoucí knihovny Petra Sedláková.
Každým rokem se zaměří děti v Žirovnici na nějakého spisovatele. Letos je to klasik českých pohádek Václav Čtvrtek, od jehož narození uplyne 4. dubna sto let.
„Sejdeme se v šest hodin večer v knihovně a děti budou plnit patnáct úkolů - doplňovat pohádkové postavičky Čtvrtkových knih, hledat pařezovou chaloupku, malovat výjevy z jeho pohádek, řešit testy, dělat rybářskou síť pro vodníka Česílka. Úkoly děti zaměstnávají do jedenácti hodin, pak obdrží ceny, zatancují si, my jim přečteme pohádku na dobrou noc – a jdou spát,“ říká Petra Sedláková.
Ta akci připravuje spolu s učitelkou Jitkou Vodáčkovou a obě pak celou noc takřka nezamhouří oko, aby vše probíhalo bez problémů a komplikací. Celá akce se koná na půdě knihovny, která sídlí v žirovnickém zámku, ale děti se vždy těší v noci i ven na stezku odvahy a hledání pokladu. „Je to samozřejmě náročná akce, ale za to nadšení dětí to vždycky stojí,“ uzavřela s úsměvem Petra Sedláková.


Úvodní foto: Petra Sedláková, knihovnice ze Žirovnice

Autor: Pavel Kryštof Novák

31.07.2016

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články