ZPRÁVY Kultura Vysočina

Havlíčkobrodská galerie představí Oldřicha Jelínka

Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě pořádá vernisáž výstavy Známý/neznámý Oldřich Jelínek, která se uskuteční v pátek 25. srpna v 17.0. Výstavu, která potrvá do 15. října, uvede Eva Neumannová.

0

Včera

Trampský širák na začátku září na Hanesově mlýně

Hudební festival Trampský širák se letos uskuteční čtrnáctý ročník proběhne v pátek 1. a v sobotu 2. září na Hanesově mlýně u Štoků na Havlíčkobrodsku. Mezi účinkujícími se po oba festivalové dny objeví stálice české folkové a country scény.

0

Včera

Letošním Funny Festem oslaví žďárská Ponorka dvacáté narozeniny

Ponorka – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež připravuje třetí ročník multižánrového festivalového odpoledne, které bude plné hudby a zábavy. Akce se letos uskuteční 8. září od 15.00 v prostorách Zámku Žďár nad Sázavou.

0

Včera

Mozartovo Rekviem zakončilo festival Petra Dvorského

V sobotu 19. srpna skončil koncertem Mozartovo: Rekviem v pořadí 19. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského 2017, který proběhl v těch nejdůstojnějších prostorách, v chrámu sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou a splnil snad veškerá očekávání a představy příznivců festivalové hudby, kteří zaplnili chrám snad až do posledního možného místa.

0

Před 2 dny

Během školy pracujte v oboru! Nenoste kafe nebo pivo, radí manažerka Seznamu Fuksová

Na Seznam.cz přijde okolo tří milionů lidí každý den. Celosvětovému vyhledávači Google v České republice konkuruje spíše v obsahu, než v technologii, kterou má Google výborně zvládnutou. Petra Fuksová pracuje v Seznamu jako marketingová manažerka a právě o Seznamu.cz jsme si spolu povídaly.

0

Před 3 dny

Ebenové „na plovárně“ ve Valči

Ve čtvrtek 17. srpna se na vstupním nádvoří zámku Valeč u Hrotovic uskutečnil devátý, předposlední koncert Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského (MHFPD) 2017 pod názvem Ebenové „na plovárně“.

0

Před 3 dny

Zápasník Švec: V malých sportech žádný Jágr nevyroste, finance z nich nikdy nebudou jako v hokeji

Marek Švec, několikanásobný medailista z mistrovství světa, se dodatečně dočkal také bronzové medaile z olympiády v Pekingu. Po více než devíti letech a usvědčení Kazacha Asseta Mambetova z dopingu získal pro něj nejcennější kov v kariéře. V rozhovoru řekl názor na doping, trénování, ale i špatné financování malých sportů v České republice.

0

Před 4 dny

REPORTÁŽ: Půlku úspěchu piva dělá pivovar a půlku hostinský

Karel Havlíček Borovský byl rebel a havlíčkobrodský pivovar po něm prý pojmenoval svoje pivo – Rebel. Pivovar ročně vyprodukuje kolem 100 tisíc hektolitrů piva a dováží ho i do zahraničí. S Letní žurnalistickou školou jsme se vypravili do pivovaru na exkurzi.

0

Před 4 dny

Ponúka havlíčkobrodského AZ Centra: 70 voľnočasových krúžkov i 20 detských táborov

„Počas letnej sezóny AZ Centrum ponúka 19 táborov a dvě rekreácie a mnoho prímestských táborov, o ktoré je v súčasnej dobe najväčší záujem,“ uvádza riaditeľ Miloš Kejklíček. Nezaostáva ani počas školského roka, kedy usporiadáva súťaže, akcie aj kurzy.

0

Před 4 dny

Floristka Fiedlerová: Mnoho lidí pořád vnímá karafiát jako „komunistickou“ květinu

Soňa Fiedlerová podniká v oblasti floristiky v Havlíčkově Brodě už od roku 2013, vlastní květinářství v Dolní ulici si ale otevřela teprve letos v dubnu. Kromě klasického vázání květin se věnuje také svatebním dekoracím, výrobě šperků a vlastních designových předmětů.

0

Před 4 dny

Na letní scéně v Havlíčkově Brodě vystoupí rockové kapely i divadelní skupiny

V Havlíčkově Brodě a okolí se chystají akce, kde si lidé budou moci užít konec prázdnin. Kromě návštěvy koncertů nebo divadelních představení se srpnové dny dají využít i ke koupání v netypicky dezinfikované vodě na havlíčkobrodském koupališti.

0

Před 4 dny

Potravinová banka Vysočina: Jídlo, které by se vyhodilo rozdává organizacím i jednotlivcům

Pomáhá s odstraněním chudoby a hladu, předchází plýtvání potravinami. Potravinová banka Vysočina v Ledči nad Sázavou, založená Nadací Ičky a Jindřicha Waldesových, spolu s Oblastní charitou Havlíčkův Brod a společností Háta, Potravinová banka Vysočina, plní své poslání od roku 2013.

0

Před 4 dny

Firmy v Brodě hledají zaměstnance stále obtížněji, lidé často ani pracovat nechtějí

Najít pro firmu zaměstnance, který splňuje vše, co si firma zadá do podmínek a k tomu ochotně pracuje, je v okrese Havlíčkův Brod stále větší problém. Někteří pracovat nechtějí a ti, kteří ano, dost často nenaplňují zaměstnavatelovy požadavky.

0

Před 4 dny

Filip Rožánek o sociálních sítích: Kdyby tam nebyl Ovčáček, svět by byl hezčí

Třináctý ročník žurnalistické školy v Havlíčkově Brodě už potřetí navštívil Filip Rožánek, mediální analytik a šéfredaktor týdeníku Marketing & Media. Studenti letní školy s ním měli možnost diskutovat o počátcích sociálních sítí u nás v Česku a také o jejich vlivu na současné mezilidské vztahy.

0

Před 4 dny
Atos