ZPRÁVY Kultura Vysočina

Barokní výstava na třebíčském zámku

Výstava Klobouk, hůl a růženec s podtitulem Barokní zbožnost a poutní místa (nejen) na Třebíčsku začíná vernisáží ve čtvrtek 29. června, pro veřejnost bude přístupná od pátku 30. června v konírně na zámku v Třebíči a potrvá do 15. října.

0

Včera

MFDF Ji.hlava 2017 už zná podobu plakátu, milovníci dokumentů se festivalu dočkají v říjnu

Množství prolínajících se obrazů zobrazuje plakát 21. Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, který proběhne ve dnech 24.–29. října.

0

Před 2 dny

Česká karikatura 20. století v Galerii výtvarného umění v Havlíčkově Brodě

Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě pořádá v pátek 30. června od 17.00 slavnostní zahájení výstavy Smích skrz slzy. Česká karikatura 20. století nejen ze sbírek Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě. Výstavu zahájí její kurátorka Daniela Růžičková, expozice bude k vidění do 20. srpna.

0

Před 2 dny

Lazebnická naordinuje v Jihlavě Léčbu Oparem

Ve středu 28. června bude v jihlavské galerii Nonstrop zahájena výstava Léčba Oparem, která práci kompletneˇ podrˇízenou verˇejnému prostoru, vytvořenou přímo na míru galerii Nonstrop pod širým nebem. Ústředním motivem je fotografie tváře muže, která není vybrána náhodou.

0

Před 4 dny

Země pokladů v Havlíčkově Brodě na Ostrově

Představení inscenace divadelní hry Josefa Tejkla Země pokladů v podání herců souboru havlíčkobrodského Adivadla se uskutečnilo ve čtvrtek 22. června na jevišti Kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě.

0

Před 5 dny

Bystřické léto odstartuje divadlem

Bystřické léto otevře v sobotu 24. června Divadlo na náměstí v podání ochotnického divadelního spolku Vířina s komedií Rozpaky kuchaře Svatopluka Nováka. Titulní postavou je Svatopluk Novák, znamenitý dentista a veskrze kladný hrdina, snad jen občas poněkud nerozhodný. Od toho jsou tady diváci, aby Svatoplukovi poradili.

0

Před 6 dny

Clint Eastwood na ledečském hradě

Divadelní léto na ledečském hradě se rozjíždí, v pátek 23. června nabídne zdejší nádvoří legendární komedii divadla Neškvor Nežerte Clinta Eastwooda. Představení, které má za sebou množství repríz se s úspěchem vrací na místo činu, kde bylo přijato bouřlivým potleskem a salvami smíchu.

0

Před týdnem

VeDaFest ve Světnově

DSO Subregion Velké Dářko pořádá první ročník putovního festivalu VeDaFest po členských obcích. Letos startuje v sobotu 24. června na fotbalovém hřišti ve Světnově.

0

Před týdnem

Inflagranti a Husak Quartet v Havlíčkově Brodě

Koncertní vystoupení souborů Inflagranti a Husak Quartet se uskutečnilo o víkendu ve velkém sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě v rámci oslav 300. výročí narození J. V. Stamice.

0

Před týdnem

Jemnice zve na letošní slavnost Barchan

V červnu po svátku sv. Víta se každoročně v Jemnici koná slavnost s podivným názvem - Barchan. Letos připadá na pátek 16. až na pondělí 19. června a návštěvníci se můžou těšit na průvod měšťanů, taneční veselici na zámku, na průvod bubenic a trubačů i na tradiční Běh o Barchan.

0

Před týdnem

Americký spisovatel C. D. Payne v Krajské knihovně Vysočiny

Ve úterý 13. června zavítal v rámci Turné v hajzlu do Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě americký spisovatel C.D. Payne, autor kultovní série Mládí v hajzlu, aby spolu s projektem Listování Lukáše Hejlíka představil své knihy.

0

Před 2 týdny

Rodáci připomenou v Havlíčkově Brodě Jana Václava Stamice

První koncert v rámci hudebního projektu rodáků Stamicův Brod, který se koná při příležitosti 300. výročí narození a 260. výročí úmrtí Jana Václava Stamice ve čtvrtek 15. června ve velkém sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě.

0

Před 2 týdny

Americký spisovatel C. D. Payne s LiStOVáNí.cz v Havlíčkově Brodě

Americký autor kultovní knihy s názvem Mládí v hajzlu C. D. Payne přijede v úterý 13. června do Havlíčkova Brodu. Příležitostí k cestě na Vysočinu bude scénické čtení z projektu LiStOVáNí.cz, které po loňském červnovém turné s Robertem Fulghumem přiváží na šňůru po Česku další literární hvězdu.

0

Před 2 týdny

Nové album Ivy Kletečkové Hlavou mi zní

Zpěvačka z Havlíčkova Brodu vydává ve vlastní produkci své druhé album. Nové CD nese název Hlavou mi zníš. Iva Kletečková zpívá od útlého dětství a prošla kapelami odlišných žánrů. Z pódií svým zpěvem rozdává radost už dlouhou řadu let, ale dávnou touhu vydat své vlastní album si splnila teprve před třemi lety vydáním CD Nepopírám.

0

Před 3 týdny