ZPRÁVY Kultura Vysočina

Divadelní spolek Lucerna z Vilémovic má úspěch

Ochotnické divadlo ve Vilémovicích má tradici, protože v roce 1938 byl založen ochotnický spolek. Místní ochotníci hráli v bývalém zámečku až do roku 1992, kdy byl vrácen původním majitelům v restituci. Od té doby skončilo hraní ochotníků. Vybudováním Obecního domu ve Vilémovicích v roce 2009 se do obce vrací ochotnické divadlo.

0

Dnes

Jarní koncert dechového orchestru v Ledči nad Sázavou

Základní umělecká škola v Ledči nad Sázavou pořádá v pátek 31. března od 17.00 v sálu hotelu Sázava koncert Dechového orchestru, který má mnohaletou tradici, mladí hudebníci ho pořádají především pro seniory, a proto je program stavěn především na lidových skladbách.

0

Dnes

Havlíčkobrodský klub Oko hostil festival Jeden svět

Dokumentární festival Jeden svět se o víkendu uskutečnil v klubu Oko v Havlíčkově Brodě. Ústředním sloganem letošního ročníku je Umění spolupráce. Festival nabídl přehlídku dokumentárních filmů, koncerty a diskuzí s hosty.

0

Včera

Skupina Monkey Business se na jarním turné zastaví i na Vysočině

Osm koncertů po českých, moravských a slovenských městech má v plánu od března do května skupina Monkey Business v rámci tour nazvané Už jsi zaplatil daň z práva na život? V jihlavském Soul klubu vystoupí kapela v sobotu 1. dubna od 20.00.

0

Včera

Koncert folkové kapely Trdlo v Havlíčkově Brodě

Okrašlovací spolek Budoucnost pořádá ve ve čtvrtek 30. března v poetickém podkroví kavárny U Notáře v Havlíčkově Brodě pro příznivce folku koncert pardubické folk-folklórní skupiny Trdlo.

0

Včera

Novinky z tvorby výtvarníků Vysočiny z roku 2016 v Jihlavě

Výstava Spolku výtvarných umělců Vysočiny a hostů bude ke zhlédnutí v prostoru muzejních arkád Muzea Vysočiny Jihlava, vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 30. března v 17.00.

0

Včera

Pavel Nový a Heidi Janků v Chotěboři

V Tančírně Panského domu v Chotěboři se v pátek 21. dubna uskuteční zábavný večer nazvaný Veselé příhody herce Pavla Nového a zpěvačky Heidi Janků.

0

Včera

O víkendu klapla první klapka

Ve Světlé nad Sázavou proběhlo první natáčení filmu Když kluk miluje. Na svědomí to má místní amatérská filmová a divadelní společnost Majký a spol. Tato skupina mladých lidí nepatří ve světě filmu mezi žádné začátečníky, už za sebou mají jeden natočený film, který se promítal dokonce v kině. Předtím než ale padla první klapka, musel ještě režisér Michal Hájek doladit několik posledních maličkostí.

0

Před 2 dny

Rodák z Třebíče se představí v zámecké konírně třebíčského zámku

V Muzeu Vysočiny Třebíč bude ve čtvrtek 30. března v 17.00 slavnostně zahájena výstava Franta ve sbírkách českých soukromých sběratelů, kterou mohou zájemci navštívit konírně Zámku Třebíč do 11. června.

0

Před 2 dny

Příběh statistiky – výstava plakátů v Městské knihovně Jihlava

Oddělení informačních služeb Krajské správy Českého statistického úřadu v Jihlavě ve spolupráci s Městskou knihovnou v Jihlavě připravilo výstavu plakátů Příběh statistiky. Výstava je přístupná všem návštěvníkům městské knihovny v období do 7. dubna v přízemí knihovny v Hluboké ulici.

0

Před 3 dny

Jindřich Štreit vystavuje v Nové radnici v Brodě

V současnosti hostí výstavu českého fotografa Jindřicha Štreita prostory Nové radnice v Havlíčkově Brodě, kam se přestěhovalo třicet velkoplošných dokumentárních fotografiích z Potravinové banky v Ledči nad Sázavou, kde si je mohli zájemci prohlédnout po celý února a začátek března.

0

Před 4 dny

Antonín Kanta vystavuje v havlíčkobrodské galerii

Vernisáž výstavy výtvarníka a fotografa Antonína Kanty nazvaná Světlo nitra se uskutečnila v pátek 24. března v Galerii výtvarného umění v Havlíčkově Brodě. Zájemci si ji mohou prohlédnout do konce dubna.

0

Před 4 dny

Přehlídka Zpěváček 2017 o víkendu v Telči

Horácké folklorní sdružení pořádá 18. ročník krajské přehlídky Zpěváček 2017, která se uskuteční v sobotu 25. března ve společenském sále Státního zámku v Telči a v aule Univerzitního centra v Telči.

0

Před 6 dny

Festival Jeden svět v brodském klubu Oko

Od pátku 24. do neděle 26. března probíhá v klubu Oko v Havlíčkově Brodě další ročník festivalu dokumentárních filmů s lidskoprávní a enviromentální tématikou Jeden svět Havlíčkův Brod.

0

Před 6 dny
RE/MAX SIDE B