ZPRÁVY Kultura Vysočina

Lucie Dušáková vystavuje v jihlavském muzeu

Kavárna Muzeum v jihlavském Muzeu Vysočiny hostí od úterý 21. února výstavu fotografií Lucie Dušákové. Zájemci si ji mohou prohlédnout až do neděle 2. dubna letošního roku.

0

Před 3 dny

MFDF Ji.hlava představil nový fond na podporu dokumentů ve střední a východní Evropě

Vznik Ji.hlava Film Fundu, nového filmového fondu, který poskytuje podporu ve formě vizuální a zvukové postprodukce pro středoevropské a východoevropské dokumenty, oznámili v úterý 14. února představitelé Mezinárodní festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava v Berlíně.

0

Před 4 dny

Písničkářka a herečka Jana Šteflíčková v Brodě U Notáře

Koncert nadžánrové písničkářky Jany Šteflíčkové, členky souboru Studia Ypsilon, se koná v sobotu 18. února od 18.00 v poetickém podkroví kavárny U Notáře v Havlíčkově Brodě.

0

Před 4 dny

V Havlíčkově Brodě si výstavou připomínají Národní týden manželství

Výstava při příležitosti Národního týdne manželství byla zahájena v pondělí 13. února v prostorách mateřského centra Zvoneček v Havlíčkově Brodě, zájemci si ji mohou prohlédnout až do neděle 26. února. Expozice nabízí nejrůznější fotografie, dokumenty či věci připomínající nejen svatební den.

0

Před 5 dny

Roman Smělík zahraje v Třebíči latinskoamerické a španělské skladby

Kytarový virtuóz Roman Smělík vystoupí v rámci druhého koncertu Kruhu přátel hudby ve čtvrtek 16. února od 18.00 ve foyer divadla Pasáž v Třebíči . Zahraje latinskoamerické a španělské skladby a dotkne se oblasti soft jazz, soft funky.

0

Před 5 dny

Luděk Staněk v jihlavském kině Dukla

V kině Dukla v Jihlavě bude na pozvání Centra dokumentárního filmu (CDF) se zájemci ve středu 15. února debatovat televizní kritik a stand-up komik Luděk Staněk.

0

Před 5 dny

Jana Koubková koncertuje v Třebíči

Koncert multižánrové zpěvačky Jany Koubkové, která neustále někam směřuje, hledá a objevuje, se uskuteční v úterý 14. února v Národním domě v Třebíči, kde od 19.00 vystoupí s doprovodnou kapelou.

0

Před 5 dny

Michal Hrůza vyráží na zámecké turné, vystoupí i v Telči

K letošní oslavě 20 let na hudební scéně a nové autorské desce si zpěvák Michal Hrůza se svojí Kapelou Hrůzy nadělí v květnu a červnu koncertní turné po českých a moravských zámcích. Jednou ze zastávek bude i zámek v Telči.

0

Před 6 dny

Třešťské kulturní dění oživí divadelní jaro

Milovníci divadla se sejdou za měsíc v třešťském kulturním domě. Bude tam probíhat už 56. ročník divadelního jara, nad kterým převzal záštitu poslanec Vít Kaňkovský.

0

Před 6 dny

Hořící brambor Denisy Krausové v jihlavské galerii

Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě pořádá ve čtvrtek 16. února v budově na Masarykově náměstí 24 v Jihlavě vernisáž výstavy výtvarnice Denisy Krausové nazvanou Hořící brambor. Zájemci si ji mohou prohlédnout do Termín výstavy 23. dubna.

0

Před 6 dny

Telčští památkáři zvou na výstavu modelů historických vojenských letadel

Od čtvrtka 16. února až do 10. března je v Lannerově domě v Telči k vidění výstava s názvem Od bratří Wrightů k dnešku, historie letectví v díle plastikových modelářů (nejen) z Vysočiny. Expozice, kterou pořádá Územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči, představuje zástupce všech epoch létání. Těšit se můžete například na velké modely z období 20. a počátku 21. století.

0

Před 6 dny

Komedie s detektivní zápletkou v Třebíči

V pondělí 13. února pořádá Městské kulturní středisko v Třebíči a Agentura Nordproduction z Chomutova představení Liga pro nevěře od autora Zdeňka Podskalského. Komedie s detektivní zápletkou - tak by se dala charakterizovat tato divadelní inscenace.

0

Před týdnem

Brodský Zvoneček připomene důležitost manželství

Mateřské centrum Zvoneček v Havlíčkově Brodě pořádá výstavu k nadcházejícímu Národnímu týdnu manželství. Nejrůznější fotografie, dokumenty či věci připomínající nejen svatební den budou vystaveny v budově bývalé základní školy na Rubešově náměstí 171 v Havlíčkově Brodě.

0

Před týdnem

Koncert Hudba v myšlenkách Masarykových v jihlavském muzeu

Koncert Hudba v myšlenkách Masarykových se uskuteční v Muzeu Vysočiny Jihlava ve čtvrtek 16. února. V Malovaném sále jihlavského muzea zazní v podání akordeonu Jitky Baštové a loutny Jindřicha Macka hudba česká i slovenská doplněná průvodním slovem o T. G. Masarykovi.

0

Před týdnem
RE/MAX SIDE B