ZPRÁVY Kultura Vysočina

V sídle telčských památkářů zahraje Kvarteto Martinů

V sídle územního pracoviště Národního památkového ústavu (NPÚ) v Telči vystoupí ve středu 24. května v 19.00 Kvarteto Martinů. Soubor je ve vrcholné formě a dlouhodobě patří mezi špičky kvartetní interpretace. Kvarteto Martinů má vlastní výrazný osobitý projev a vytříbenou zvukovou kulturu, a ke zdůraznění své individuality nepotřebuje žádné extrémní efekty.

0

Včera

Do Děkanské zahrady v Pelhřimově přijedou už podruhé loutky

Poslední květnový pátek 26. května bude Děkanská zahrada v Pelhřimově patřit dětem, Rodinné centrum Krteček pořádá znovu po roce loutkové divadlo pod širým nebem.

0

Včera

Fúsi… před životem se nikde neschováte, ani na Islandu

Fúsi. To nejsou slovensky "vousy", ale název skvělého islandsko-dánského dramatu, který uvedeme ve středu 24. května ve Filmovém OKU. Fúsi je typickým zástupcem severského dramatu, okořeněného slušnými dávkami nečekaného humoru, zamyšlení a vlídnosti. Ovšem, v kombinaci s všudypřítomnou svírající realitou a melancholickou náladou, vše působí až neskutečně živě, lidsky či autenticky.

0

Před 2 dny

V třebíčském Alternátoru začala výstava věnovaná 60. výročí časopisu ABC

Autíčka, letadélka, rakety, rytíři, domečky či velké zámky a hrady… To vše lze ode dneška spatřit v Ekotechnickém centru Alternátor v Třebíči. Samozřejmě mluvíme o modelech – nikoli však ledajakých. Jedná se o průřez toho nejlepšího, co vyšlo v legendárních „déčkách“ časopisu ABC. Tedy vystřihovánkách milovaných miliony chlapců a děvčat.

0

Před 2 dny

Festival Hudba tisíců – Mahler Jihlava 2017 začíná v Jihlavě

Festival Hudba tisíců – Mahler Jihlava 2017 začíná tradičně ve čtvrtek 18. května, v den Mahlerova úmrtí. Na tento den připravili pořadatelé program v parku Gustava Mahlera, kde od 16.00 proběhne open air koncert dechového orchestru TUTTI ze Základní umělecké školy v Jihlavě. K bustě a pomníku Gustava Mahlera budou položeny květiny.

0

Před 6 dny

Třebíčská nocturna se vyšvihla aneb světové hvězdy září v Třebíči

Projekt Třebíčská nokturna se s přibývajícími lety své existence řadí mezi nejkvalitnější nabídku kulturního vyžití v regionu, co se hudební scény týče. Sezona 2017 nabízí světově známá jména jak Cristian Gutiérrez, Iva Bittová nebo Jan Čižmář.

0

Před 6 dny

Matador české hudební scény v Havlíčkově Brodě

Klub Oko pořádá v pátek 19. května od 20.00 koncert Luboše Pospíšila, který zahájil svou hudební pouť v roce 1969 v řadách populárního C&K Vocalu. Pak odešel na sólovou dráhu. Prvním sólovým počinem byl v roce 1981 singl Kráska v nesnázích.

0

Před týdnem

Dílo Rudolfa Kremličky v Oblastní galerii Vysočiny

Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě pořádá ve čtvrtek 18. května od 17.00 vernisáž výstavy Rudolf Kremlička (1886–1932) Cesta k modernímu obrazu. Výstava se koná ve spolupráci s Krajskou galerií výtvarného umění ve Zlíně, představuje v reprezentativním průřezu Kremličkovo malířské dílo, charakterizované prolínáním figurálních motivů s krajinomalbou.

0

Před týdnem

Anatomie zločinu přináší Sehranou iluzi skutečnosti

V rámci cyklu Centra dokumentárního filmu (CDF) nazvaného Anatomie zločinu se mohou zájemci setkat po tématech mediálního obrazu zločinu z publicistické a dokumentární strany s režisér Petr Kotek, který ve středu 17. května od 19.30 v sále Edison kina Dukla v Jihlavě odhalí, jak přistupují ke kriminálnímu podsvětí filmaři.

0

Před týdnem

Bratři Foersterovi – umělci tónu, slova i palety v Domě Gustava Mahlera

V Domě Gustava Mahlera v Jihlavě bude vernisáží v úterý 16. května v 17.00 zahájena výstava Bratři Foersterovi – umělci tónu, slova i palety. Výstavu maleb, listinné pozůstalosti a předmětů osobní povahy bratrů Josefa Bohuslava a Viktora Foersterových pořádá statutární město Jihlava ve spolupráci s dědici a Českým muzeem hudby v Praze.

0

Před týdnem

Stamicovy slavnosti ve druhé polovině

Stamicovy slavnosti pokračovaly v pátek 12. května v Havlíčkově Brodě dalším koncertem v kostele sv. Vojtěcha, kde vystoupil violoncellista Jiří Bárta.

0

Před týdnem

Barevný pohled Zdeňka Šplíchala v Jaroměřicích nad Rokytnou

Druhý plán obrazu - Barevný pohled. Tak zní celý přesný název výstavy malíře, sochaře a výtvarného experimentátora Zdeňka Šplíchala, otevřené slavnostně ve čtvrtek 11. května ve výstavních prostorách Špitálu v Jaroměřicích nad Rokytnou.

0

Před týdnem

Lucie Bílá jako Hana v Havlíčkově Brodě

Ve čtvrtek 11. května zavítala do Havlíčkobrodského Kulturního domu Ostrov Lucie Bílá. Lucie na turné Hana poskládala s kapelou Petra Maláska zcela nový repertoár. K oblíbeným hitům se tak vůbec poprvé přidaly i další skladby z desky Hana a rovněž alba Modi.

0

Před týdnem

Výstava Svět kostiček v Jihlavě pokračuje

Od poloviny února hostí prostory Muzea Vysočiny Jihlava výstavu Svět kostiček®, která představuje ukázky staveb ze stavebnic LEGO. Pro děti je připraven dětský koutek, ke stavění ve dvou sekcích kostky Duplo i Classic – Basic. Návštěvníci si mohou také v pokladně výstavy zakoupit vybrané druhy nových stavebnic Lego.

0

Před týdnem
Střední odborná škola Velká Bíteš