ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Stará budova dětského oddělení novoměstské nemocnice ustoupí nové

V týdnu od 21. srpna 2017 začne plánovaná demolice dětského oddělení v novoměstské nemocnici. Výstavba nového objektu by měla být hotová koncem roku 2018.

0

Před 2 dny

Referendum o Náměstí ve Velkém Meziříčí opět blíž

Přípravný výbor iniciativy předal v pondělí 7. srpna Městskému úřadu ve Velkém Meziříčí návrh na konání místního referenda týkajícího se vítězného návrhu architektonicko-urbanistické soutěže Revitalizace Náměstí a přilehlých ulic ve Velkém Meziříčí. Součástí návrhu byly i podpisové listiny.

0

Před 2 dny

Kurzy pro pečující v září v Jihlavě

Diakonie ČCE pořádá ve spolupráci s farním sborem ČCE v Jihlavě cyklus kurzů Pečuj doma a s námi. Je určen laickým pečujícím, starajícím se o seniory a je financován z prostředků Evropského sociálního fondu, pro účastníky je zdarma. Kurzy se uskuteční ve Farním sboru ČCE, Vrchlického 1 v Jihlavě.

0

Před 2 dny

Policisté se na Vysočině zaměří na cyklisty

Dopravní policisté na silnicích Vysočiny se v průběhu dopravně bezpečnostní akce, která se bude konat v pátek 18. srpna, budou zaměřovat na různých místech regionu na kontroly cyklistů.

0

Před 2 dny

Den se ScioŠkolou v jihlavském lesoparku Heulos

Od září začne v Jihlavě fungovat Scioškola. Zařadí se tak mezi školy, které již úspěšně fungují v Praze, Brně a Olomouci. Děti v nich učení baví a ty, které do školy dříve chodily nerady, se do ní teď těší. Všechny existující ScioŠkoly prošly i kontrolou České školní inspekce a všechny s nadprůměrným hodnocením.

0

Před 3 dny

Fotosoutěž Letní barokní Vysočina má své vítěze

O ceny ve fotosoutěži Letní barokní Vysočina se utkalo 26 autorů s více než 130 fotografiemi. Oblíbenými místy byla například Zelená hora, Jaroměřice nad Rokytnou nebo Telč. V kategorii Letní Vysočina se objektivy zaměřovaly na přírodu, západy nebo východy slunce i na oblíbená výletní místa Vysočiny. Soutěž vyhlásila příspěvková organizace Vysočina Tourism, která teď také odtajňuje jména vítězů. S letní tematikou v podobě Malinské skály zvítězil Lubomír Dajč, za vítěze kategorie Barokní Vysočina

0

Před 3 dny

Jihlava pomůže s opravami památek

Majitelé kulturních památek si budou moci požádat o příspěvek na rekonstrukce, které připravují na příští rok. Program regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón (Program) je určen na zachování a obnovu nemovitých kulturních památek na území Městské památkové rezervace (MPR) Jihlava.

0

Před 3 dny

Jihlava hledá trhovce na jarmark

Jihlavská radnice připravuje na září dva jarmarky a hledá trhovce s vhodným zbožím. Uskuteční se v sobotu 9. a ve čtvrtek 21. září na Masarykově náměstí.

0

Před 3 dny

Den pirátu v jihlavském Robinsonu

V sobotu 19. srpna je Mezinárodní den pirátů a mají svůj svátek piráti na celém světe, při této příležitosti připravili v Rodinném parku Robinson v Jihlavě nejen pro děti celodenní rodinný festival Den pirátů a bude se konat v areálu před Robinsonem.

0

Před 4 dny

Citypark Jihlava se připojuje k zelenému trendu

V Cityparku Jihlava jsou od půli srpna do pasáží instalovány koše na tříděný odpad. Nově se tak třídí odpad v celém nákupním centru. Třídí se papír a plast, třetí koš je pak na směsný komunální odpad.

0

Před 4 dny

Výstava v třebíčském Alternátoru ukazuje Příběhy bláznovství

Nejrůznější duševní onemocnění, ale hlavně příběhy těch, kteří se s psychickými nemocemi potýkají. To je hlavní téma nejnovější výstavy, kterou lze od 14. srpna zhlédnout v Ekotechnickém centru Alternátor Třebíč.

0

Před 5 dny

Šek za tisíc mil pro dětské oddělení Nemocnice Jihlava

Slavnostní předání výtěžku sportovní výzvy Františka Boudného, obchodního ředitele personální společnosti Předvýběr.CZ., předají zástupci společnosti v v pátek 18. srpna v 11.00.

0

Před 5 dny

V Havlíčkově Brodě probíhá rekonstrukce Mírové ulice

Mírová ulice v Havlíčkově Brodě bude kvůli rekonstrukci povrchu a opravě mostu uzavřena od železničního přejezdu ke křižovatce do Vysočan až do 30. listopadu.

0

Před 6 dny

Uzavírka silnice mezi Ranskem a Ždírcem nad Doubravou

Od pondělí 14. srpna bude pro veškerý provoz uzavřený úsek silnice I/34 mezi Novým Ranskem a Ždírcem nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, důvodem je demolice mostu č. 34-049.

0

Před týdnem
Letní žurnalistická škola