ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Sobotní počasí výstavě Zahrada přálo

Zatímco první den výstavy byl ve znamení deště, nízkých teplot a malé návštěvnosti, druhý den Zahrady 2017 byl se sluníčkem podstatně veselejší. Prodejce stromků, květin i zahradní techniky doplňoval příjemný hudební program v podání bluegrassové skupiny Poutníci nebo dixielandové skupiny Tata Band.

0

Včera

Elektrokolo vítězem dopravního experimentu třebíčské radnice

Ve všední den ráno se u sochy Cyrila a Metoděje na Karlově náměstí sešli řidič osobního auta (Škoda Fabia), běžkyně, cyklista na elektrokole a zkušená cestovatelka městskou autobusovou dopravou k závodu stanovenou trasou. Cílem je zastávka u ZŠ Kpt. Jaroše. Kdo zvítězí?

0

Včera

Lidem a rodinám v nouzi budou na Vysočině opět pomáhat balíčky s potravinami a hygienou

Oblastní charita Havlíčkův Brod (OCH HB) díky projektu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR naváže na vydávání balíčků se základními potravinami a hygienickými potřebami lidem a rodinám v tíživé situaci. Druhé pokračování projektu FEAD - Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám bude realizováno v období od května 2017 do září 2018.

0

Před 2 dny

Děti z Erka uklízely v Jihlavě v rámci akce Čistá Vysočina

Akce Čistá Vysočina probíhala v průběhu měsíce dubna také v jihlavském Erku – nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež při Oblastní charitě Jihlava.

0

Před 2 dny

Charitní ošetřovatelská služba je žádaná i ve Velkém Meziříčí

Pobočka Charitní ošetřovatelské služby ve Velkém Meziříčí vznikla v roce 2002 z veliké poptávky místních, kteří požadovali přítomnost zdravotních sester v domácí péči. I po patnácti letech zájem o službu stále pokračuje. V současné době tvoří největší poptávku odběry krve, převazy a rehabilitace.

0

Před 2 dny

V Havlíčkově Brodě odstartoval další ročník výstavy Zahrada 2017

Zima a sníh doprovodily první den čtyřiadvacátého ročníku výstavy Zahrada 2017, jejíž brány se v pátek 28. dubna dopoledne otevřely v areálu KD Ostrov. Ten mohou zájemci navštívit také v sobotu 29. a v neděli 30. dubna po celý den. Meteorologové slibují na víkend lepší počasí.

0

Před 2 dny

Radnice v Třebíči opraví Řípovskou a Seifertovu ulici

Od úterý 2. května začne uzavírka silnic v Řípovské a Seifertově ulici kvůli jejich revitalizaci. Stavební úpravy zahrnují rekonstrukci vodovodu, kanalizace, přeložky plynovodu, rekonstrukci vozovky, chodníků a veřejného osvětlení.

0

Před 2 dny

Žabí den v Nadějovských nivách

V sobotu 29. dubna se uskuteční Žabí den v Nadějovských nivách, sraz účastníků je ve 14.00 u požární nádrže u fotbalového hřiště v Nadějově na Jihlavsku.

0

Před 2 dny

Akce S vodítkem kolem světa pomohla azylu Dej pac!

Studenti projektové skupiny O(čiI)světa ze Soukromé vyšší odborné školy sociální, o. p. s., uskutečnili ve středu 26. dubna na podporu azylu Dej pac! a Městského útulku pro opuštěná a nalezená zvířata v Jihlavě charitativní akci S vodítkem kolem světa.

0

Před 2 dny

Dubnový sníh zkomplikoval dopravu na Vysočině

Cestu do práce autem i pěšky dnes ráno na Vysočině zkomplikovalo zimní počasí. Na mnoha místech jsou silnice, hlavně pak vozovky nižších tříd, obtížně sjízdné. Pokrývá je vrstva rozježděného sněhu. A bez zimních bot si dnes těžko poradí chodci, s jarní obuví je totiž čeká jaro jen v botách.

0

Před 2 dny

Poslední klapka ukončila natáčení ve Světlé nad Sázavou

Všechno to začalo jako jeden velký sen malého filmového štábu ve Světlé nad Sázavou. Vedoucí filmové skupiny, která si říká Majky a spol, Michal Hájek měl už od roku 2015 v hlavě tento velký projekt. A konečně letos se mu podařilo dát vše dohromady a snad z toho vznikne i povedený amatérský film Když kluk miluje.

0

Před 2 dny

Dukovanští posnídali v pohodě s Pohodičkou

Pracovníci elektrárny Dukovany ve čtvrtek 27. dubna chutně posnídali a pomohli tak dobré věci. Každý měsíc mají možnost podpořit nákupem chutné snídaně neziskovou organizaci ze svého okolí. Dnes to byla terapeutická kavárna Pohodička z Náměště nad Oslavou.

0

Před 2 dny

Plukovník Stachovský oceněn za odvahu

Zvláštní ocenění za odvahu při sovětské okupaci v srpnu 1968 převzal z rukou havlíčkobrodského starosty Jana Tecla plukovník Antonín Stachovský, který byl jako velitel 1. výsadkové roty zvláštního určení připraven v srpnu 1968 bránit naši vlast.

0

Před 3 dny

Porodnice v havlíčkobrodské nemocnici se v květnu na dva týdny uzavře

Kvůli zahájení bouracích prací na perinatologickém centru a chystané rekonstrukci porodních sálů dojde v Nemocnici Havlíčkův Brod k dočasnému uzavření porodnice od úterý 9. května v 7.00 do pondělí 22. května v 7.00.

0

Před 3 dny
RE/MAX SIDE B