Devátý turnaj seriálu O pohár ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod v rapid šachu

Vypálil všem rybník, přišel a zvítězil! Pavel Hodač z Gordic Jihlava v současné době aktivně za klub nehraje, ale v nedávné minulosti patřil k předním hráčům Jihlavy. Že šachy nezapomněl, potvrdil v pátek 16. února na devátém turnaji O pohár ŠK Jiskra v rapid šachu v Havlíčkově Brodě.

uniweb weby

V turnaji zvítězil s půlbodovým náskokem před druhým Vítkem Veselým, kterého porazil. Tradiční třetí místo vybojoval žákovský representant TJ Chotěboř, Rudol Jun, což zároveň znamenalo prvenství v žákovské kategorii. Se čtvrtým místem a pouhými 4,5 body nebyl spokojen vedoucí hráč seriálu, kandidát mistra, Roman Vincze z Gordic Jihlava. Velkým překvapením je výborné šesté místo Jaroslava Melichara, který získal prvenství v kategorii seniorů i hráčů s ELO do 1500. Turnaj se hrál  za účasti 21 hráčů na sedm kol, tempem 15 minut na partii pro každého hráče.
V seriálu, který má patnáct turnajů, se po skončení vyhodnotí pořadí v jednotlivých kategoriích. Desátý turnaj se odehraje v pátek 3. března v klubovně SH Jiskra od 16.30.  Přihlášky mohou všichni zájemci podat na místě od 16.00 do zahájení turnaje.