O pohár ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod rapid šachu

Pátého turnaje z celkového počtu patnácti, se zúčastnilo třináct hráčů z pořádajícího ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod, Prahy, Chotěboře, Jihlavy a Dobronína. O vítězi nebylo do poslední partie rozhodnuto. Skvěle si vedl Martin Hrančík, který v posledním kole porazil jednoho z favoritů Pavla Hodače, který do posledního kola nastupoval jako vedoucí hráč turnaje.

O pořadí na prvním místě rozhodlo pomocné hodnocení ve prospěch Romana Vinzceho, který vybojoval 5,5 bodu ze 7 partií a vítězstvím si upevnil celkové první místo v průběžném pořadí seriálu O pohár ŠK Jiskra Havlíčkův Brod. Druhé místo se stejným počtem bodů, ale s horším pomocným hodnocením vybojoval jeden z nejmladších účastníků dvanáctiletý Rudolf Jun z TJ Chotěboř, který si úspěšně vede i za družstvo dospělých TJ Chotěboře ve druhé lize. O pořadí na dalších místech rozhodlo pomocné hodnocení. Pochvalu zaslouží nejmladší účastník a velká naděje ŠK Jiskra Havlíčkův Brod, devítiletý Vítek Fencl za předvedenou hru. Drobné ceny pro všechny účastníky od pořádajícího ŠK a  „Lišácké jablko“- novinka mezi cidery.