Vánoční bleskový turnaj v Havlíčkově Brodě

Na podvečer v pátek 16. prosince připravili šachisté Jiskry Havlíčkův Brod pro zájemce Vánoční bleskový turnaj, který byl současně přeborem ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod. Dramatický průběh do poslední partie.

Bleskové šachy s časovým limitem pěti minut na partii pro hráče si přišlo zahrát dvacet nadšenců královské hry všech věkových kategorií.
Hrálo se švýcarským systémem, řízený PC třináct kol a vítězem, zároveň klubovým přeborníkem Jiskry Havlíčkův Brod se stal Vítek Veselý, když vybojoval 11 bodů. Stejný počet bodů zaznamenal i kandidát mistra Roman Vinzce z Gordic Jihlava a chotěbořský žák Rudolf Jun. O pořadí rozhodlo lepší pomocné hodnocení. Vítěz porazil oba své konkurenty, což rozhodlo, ale odešel poražen s pražským Bohdanem Trčkou a Danielem Fendrychem, který byl v minulosti jedním z nejlepších žáků Jiskry a po více jak dvaceti letech si přišel zahrát, ukázal že šachy nezapomněl. Celkové šesté místo je velkým překvapením.
S výsledkem mohou být  spokojeni Jan Dlasek, Miroslav Radouš. Turnaje se zúčastnila i Eva Kořínková, současná hráčka TJ Žďár nad Sázavou a hlavní funkcionářka KŠS Vysočina. Vítěz turnaje obdržel pohár a zlatou medaili za titul přeborníka ŠK Jiskra, stříbrnou obdržel Karel Brodina, bronzovou Petr Štůla. Nejlepší žáci turnaje, Rudolf Jun, Robert Jun a Petr Klabeneš (všichni z Chtěboře) obdrželi čokoládovou medaili. Všichni účastníci obdrželi věcné ceny věnované pořádajícím ŠK Jiskra, v cenovém fondu nechyběla mouka od sponzora Mlýn Havlíčkův Brod.