Country kapela Poutníci letos slaví 45 let od založení a do Třebíče přiveze v pondělí 14. prosince speciální program Country Vánoce.
V první části koncertu uslyší diváci známé poutnické písničky jako jsou Panenka, Telegrafní cesta, Pojďme se napít nebo Hotel Hillary. Ve druhé části koncertu přijdou na řadu skladby s vánoční tematikou z oblasti swingu a country hudby. Rolničky, Bílé Vánoce, Na Vánoce ráno a další. a nebudou chybět ani koledy.
Kapela je známá svým osobitým přístupem ke známým písním ve stylu bluegrassu a country a také svými vlastními skladbami, které přesáhly rámec těchto stylů a některé z nich u nás, dá se říct, už zlidověly. Jako jedna z mála podobných kapel se odvážila vyrazit zahrát i do kolébky svého žánru, do Spojených států, a sklidila tam velký úspěch. V sestavách Poutníků se během řady let vystřídaly osobnosti jako Robert Křesťan, Luboš Malina a spousta dalších. Od roku 2012 hrají Poutníci v omlazené sestavě, kde vyniká zkušenost stáří s drivem a uměním mládí.
Koncert se koná v pondělí v 19.00 v Národním domě.
Autor: Jaroslava Burketová