Hudba královen zazní na koncertu v Telči

Koncert Musica dolce vita - Hudba královen ve středu 23. ledna v sále Národního památkového ústavu v Telči.

obrázek: Hudba královen zazní na koncertu v Telči

Soubor Musica Dolce Vita se věnuje interpretaci skladeb pro flétnu a harfu všech stylových období v podání sólové flétnistky Žofie Vokálkové a harfenistky Zbyňky Šolcové a ve spojení s písněmi a áriemi pro mezzosoprán Daniely Demuthové prezentuje širokou škálu tématických koncertů (tříkrálový, velikonoční, mariánský, adventní, vánoční).
Soubor však připravuje také několik nových projektů, například Na křídlech hudby, Čtvero ročních období či Hudba královen. Program koncertu je pokračováním projektu žen skladatelek Žena nejen múzou muže.
Rozsáhlý projekt Žofie Vokálkové navazuje na loňské velmi úspěšné turné v USA, jehož součástí byl koncert v Czech Center v New Yorku, spojený s prezentací šperků Blanky Matragi. U nás zazněl v rámci komorní řady FOK a České filharmonie.
Většina skladeb pochází z archivů Universit v New Yorku a Princetonu, takže nebyly nikdy dříve v České republice interpretovány.
Začátek koncertu je v 19.00.

Autor: Milan Pilař