Offline

Betlémské světlo přináší naději a poselství Vánoc

Také letos bude v Pelhřimově hořet Betlémské světlo, symbol naděje a přátelství lidí dobré vůle. Světlo zažehnuté dítětem v jeskynní kapli v Izraeli, v městě Betlémě, v místě narození Ježíše Krista do České republiky opět dorazí z Rakouska, kde v roce 1986 myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru vznikla.

Blog
Před 8 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Pelhřimovští volejbalisté a hokejisté získají od radnice vánoční dárek

Moderní zázemí získají sportovci v Pelhřimově, v úterý 13. prosince budou ve sportovním areálu slavnostně otevřeny hned dva dokončené projekty, které zkvalitní infrastrukturu stávajících sportovišť.

Blog
Před 8 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Pelhřimovští zahrádkáři nabízí vánoční dekorace i perníčky

Předvánoční atmosféra panuje v Domě zahrádkářů Na Obci v Pelhřimově, kde se koná tradiční Vánoční výstava pořádaná pelhřimovskou organizací Českého zahrádkářského svazu. Malí i velcí návštěvníci si tam mohou zakoupit suché vazby, vánoční dekorace na hřbitov či slavnostní stůl, ale třeba i perníčky nebo produkty jako med, povidla nebo sušené bylinky.

Blog
Před 8 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Pelhřimovská ZŠ Komenského otevřela své dveře

Ve čtvrtek 8. prosince se uskutečnil Den otevřených dveří na Základní škole Komenského 1465 Pelhřimov. Žáci spolu s učiteli si pro návštěvníky školy připravili program, jehož rámci od 9.00 do 14.30 probíhala klasická výuka, kdy se rodiče mohli podívat, jak jejich děti pracují v hodinách.

Blog
Před 8 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Čekání na Vánoce zpříjemnil v Pelhřimově Adventní koncert mladých hudebníků

Tradiční i modernější vánoční písně a básně zněly ve středu 7. prosince v podvečer v pelhřimovském Divadle Lubomíra Lipského při Adventním koncertě Základní umělecké školy (ZUŠ) Pelhřimov, při kterém se představily JazzBand, Komorní pěvecký sbor a Literárně dramatický obor umělecké školy.

Blog
Před 8 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Předčasné vánoční dárky pro děti v Pelhřimově díky sponzorskému daru

Radost a nadšení ze hry byly ve čtvrtek 8. prosince k vidění ve vestibulu Základní školy Krásovy domky Pelhřimov. Konalo se tam totiž slavnostní předání sponzorského daru z akce Běh pro úsměv, který v Pelhřimově pravidelně pořádá Michaela Tulachová. Právě díky této sportovní akci mohlo město Pelhřimov do základních a mateřské školy pořídit sportovní vybavení v celkové hodnotě 39 400 korun.

Blog
Před 8 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Základní školy v Pelhřimově otevřou své dveře

V Základní škole Komenského 1465 se bude konat Den otevřených dveří ve čtvrtek 8. prosince a Základní škola Na Pražské 1543 pak pořádá Den otevřených dveří ve středu 14. prosince.

Blog
Před 8 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Obrazy Jiřího Kristena v pelhřimovské Galerii M

Poklidná atmosféra vesnických stavení, městských zákoutí i malebných krajin dýchne na toho, kdo v těchto dnech zavítá do pelhřimovské Galerie M. Výstava Jiřího Kristena, malíře, který se v Pelhřimově prezentuje už poněkolikáté, nabízí zhruba čtyři desítky obrazů malovaných akrylovými barvami.

Blog
Před 8 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Mikulášská nadílka v pelhřimovském Domově s pečovatelskou službou

Veselo bylo v pondělí 5. prosince v Domově pro seniory Pelhřimov, tamní seniory totiž navštívil Mikuláš, anděl a několik neposedných čertíků. Klienti domova byli nadšení, protože kromě balíčků, kde nechyběly různé pochutiny, se výborně pobavili, o čemž svědčily úsměvy na jejich tvářích a pochvalné komentáře směrem k čertovské družině.

Blog
Před 8 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Nové budky pro ptáky, netopýry a veverky v Městských sadech v Pelhřimově

Rovných dvacet nových budek bylo během června a září letošního roku vyvěšeno v Městských sadech v Pelhřimově. Konkrétně jsou stromy osazeny například budkami pro sýkory, špačky nebo kosy. V polovině prosince dojde k pokácení starých stromů, které nahradí nové.

Blog
Před 8 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Zájemci si mohou upéct cukroví se seniory v Domově pro seniory v Pelhřimově

Vánoce se kvapem blíží a s nimi i doba pečení vánočního cukroví. V Denním stacionáři v Domově pro seniory v Pelhřimově se uskuteční v prosince společné pečení, které přichystal personál domova. Zájemci se ho mohou zúčastnit ve čtvrtek 15. prosince nebo v úterý 20. prosince.

Blog
Před 8 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Oskar za třídění pro Pelhřimov

Pelhřimov získal titul Odpadového Oskara v třídění odpadů v Kraji Vysočina v kategorii měst nad pět tisíc obyvatel. V soutěži, kterou pořádá ekologické sdružení Arnika je hodnoceno, jakou formou obce třídí bioodpad a kolik lidé za svoz odpadů platí.

Blog
Před 8 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Vánoční strom na pelhřimovském náměstí zazářil, svítí i svíčka na adventním věnci

Na sedm tisíc lidí si nenechalo ujít o první adventní neděli předvánoční setkání na pelhřimovském náměstí, spojené se slavnostním rozsvícením vánočního stromu. Program byl tradiční, ale přinesl také novinku – požehnání adventního věnce. Přítomní si nejprve poslechli adventní písně v podání dětí ze základní umělecké školy pod vedením Dany Bezstarostové.

Blog
Před 8 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Pelhřimovská radnice rozdává zdarma reflexní pásky, zájemci je získají v TIC a podatelně v Pražské ulici

Vidět a být viděn je základní pravidlo bezpečnosti na silnicích. A právě v tomto podzimním období za snížené viditelnosti to platí dvojnásob. Radnice v Pelhřimově získala díky Kraji Vysočina samonavíjecí reflexní pásky s logem krajského projektu Bezpečná Vysočina a nyní je distribuuje mezi své obyvatele. Pásky už získaly například děti v základních a mateřských školách zřizovaných městem.

Blog
Před 8 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Vánoční strom už stojí také v centru Pelhřimova

Pelhřimov už má svůj vánoční strom pro letošní nejkrásnější svátky v roce. Je to třináct metrů vysoký smrk, který byl v úterý 22. listopadu pokácen na soukromém pozemku ve Vnitřní ulici v Pelhřimově.

Blog
Před 8 roky
REGIONVYSOCINA.CZ