Čeští atleti vybojovali na veteránském Mistrovství světa veteránů Masters v Atletice v Budapešti čtyři medaile z půlmaratonu a všechny jedou na Vysočinu.
O uplynulém víkendu se konal v rámci Mistrovství světa Masters v atletice v Budapešti půlmaratonský závod a pro Českou republiku vybojovali čeští běžci tři individuální a jednu týmovou medaili.
V kategorii M35 vybojoval titul mistra světa Vladimír Srb z Jihlavy v čase 1:09:25, stříbrnou medaili získal Jiří Brychta z Havlíčkova Brodu závodící za TJ Nové Město na Moravě v čase 1:11:03 a společně s Jiřím Markem (Havlíčkův Brod), který byl 20. v čase 1:23:09 pak získali stříbrnou medaili v týmech, když skončili za Ukrajinou a porazili Rusko, Španělsko, Německo, Rakousko, Finy a Maďary.
V kategorii M50 získal další medaili pro Českou republiku Pavel Kratochvíl (Rudíkov) v čase 1:15:35.
Další umístění závodníků z Vysočiny:
M40 - 26. Reihon J. - 1:26:19 - v týmech 6. místo.
Mistrovství světa se celkem zúčastnilo 3821 závodníků z sedmdesáti zemí.
Úvodní foto: Tým ČR M 35 v sestavě Srb, Brychta a Marek, archiv Jiřího Brychty
Autor: Milan Pilař