Cestopisná přednáška - Banát naši krajané a jejich krajina

Cestopisná přednáška nazvaná Banát naši krajané a jejich krajina se uskuteční ve čtvrtek 10. února v zasedací místnosti Městského úřadu ve Ždírci nad Doubravou.

obrázek: Cestopisná přednáška - Banát naši krajané a jejich krajina

„O českých krajanech v rumunském Banátu, radostech a strastech jejich života, krásách tamější přírody, zvycích a obyčejích jinde dávno zapomenutých, zkrátka o místě, kde se v mnoha ohledech zastavil čas bude vyprávět Tomáš Černohous, který už ve Ždírci přednášel v září 2009 na téma Jeruzalém v pohybu. Tentokrát se i prostřednictvím kamery návštěvníci mohou setkat s obyvateli Svaté Heleny, Gerníku a Rovenska, tří z šesti českých vesnic v Rumunsku,“ zve Zdeňka Lédlová, z Informačního centra ve Ždírci nad Doubravou.
Tomáš Černohous natočil v Banátu více než patnáct rozhovorů, sebral šest hodin filmového materiálu a strávil v Rumunsku celý rok.
Beseda začíná v 18.00. Vstupné je 50 Kč.
Více informací na www.svetakraj.cz.

Autor: Milan Pilař

31.07.2016

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články