Policisté v Jihlavě objasnili loupežné přepadení, k němuž došlo ve čtvrtek 18. listopadu v krajském městě. Pachateli jsou dva nezletilí chlapci.
„Ve čtvrtek před jednou hodinou odpoledne šly dvě dívky prvního stupně základní školy po chodníku na jedné z ulic v Jihlavě. Do cesty se jim postavili neznámí chlapci a pod pohrůžkou násilí po dívkách požadoval jeden z nich peníze. Poté, co dívky sdělily, že peníze nemají, chlapec výzvu zopakoval a chytil jednu z dívek za šňůrku, kterou měla zavěšenou na krku a přitáhnul jí k sobě. Následně si obě dívky sundaly aktovky a vyndaly z nich peněženky. Jedné s dívek chlapec peněženku vytrhl z ruky a vzal si 30 korun. Druhá dívka měla z chlapců strach, a proto mu dala šest korun, které měla u sebe,“ popsala Jana Kroutilová, tisková mluvčí Policie ČR v Jihlavě. Ke zranění dívek nedošlo.
Poté oznámení zločinu začali kriminalisté okamžitě po neznámých pachatelích pátrat. Podařilo se zjistit, že loupežné přepadení provedli dva nezletilí chlapci. „Vzhledem k věku pachatelů věc policejní komisař odloží. Bude dán podnět státnímu zástupci k zahájení řízení o uložení opatření dítěti mladšímu patnácti let před soudem pro mládež,“ dodala tisková mluvčí.
Podle informací policistů prověřovali od začátku roku kriminalisté na Jihlavsku šestatřicet zločinů loupeže. „Z tohoto počtu se nám podařilo devětadvacet případů objasnit. Na zjištění pachatelů zbývajících loupeží kriminalisté intenzívně pracují,“ uzavřel Petr Petr, zástupce vedoucího Územního odboru Jihlava.
Autor: Milan Pilař